نقش جعبه شکلات در سلامت انسان

يکشنبه 29 مرداد 1402
11:01
خبرنویس


استدلال های مختلفی برای هر یک از این مواد مصرفی، فرآیند چاپ و بسته بندی و نزدیکی آنها به مواد غذایی ارائه شده است.

استانداردها و کنترل های زیادی برای هر محصول در سطح بین المللی و ملی تدوین شده یا در حال توسعه است.

در اینجا صحبت از یکی از پرکاربردترین مواد بسته بندی مقوایی و سلولزی است که یکی از پر مصرف ترین مواد بسته بندی مواد غذایی می باشد. یک جعبه مقوایی ساخته شده از مقوای بازیافتی.

در سال‌های اخیر مقوای کمتری در زباله‌ها جمع‌آوری شده و قسمت زیادی از کناره‌های کاغذ و مقوای چاپگرها - که ماده اولیه نسبتاً تمیزی است - خمیر شده است، اما امروزه همه‌جا را نگاه می‌کنیم. علاوه بر زباله، شخصی کاغذ، مقوا، مواد سلولزی (!) را جمع آوری می کند. به این ترتیب باید از کف خیابان تا میز را چک کنیم.

بیایید با جعبه آب نبات شروع کنیم. محصولی با استاندارد اجباری که برای ارزیابی آن لازم نیست به سراغ قنادی های کوچک و بزرگ در سراسر کشور برویم، بلکه به سراغ قنادی های معروف شمال تهران و واحدهای معروف منطقه یک و دو تهران برویم. . .

نمونه جعبه آب نبات برخی از این شیرینی ها که با نگاهی به ظاهر آن ها می بینید که با مواد آلوده رنگ آمیزی شده اند.

اگر سراغ آب نبات های درجه 2 و درجه 3 بروید، بوی جعبه ها ممکن است اولین نشانه آلودگی باشد.

نماد استاندارد مقوای بهداشتی محتوای بازیافتی روی این جعبه ها شاید قوی ترین نشانه ای باشد که سلامت مقوا را به ما اطمینان می دهد، اما آیا این استاندارد سلامت محصول را تضمین می کند؟ همانطور که از مسئولان و دست اندرکاران مربوط به اجرای استانداردها شنیده می شود، 100 درصد نیست بلکه 70 درصد است و این 70 درصد در همه کارگاه های مقوا و جعبه سازی داده می شود؟

سوالات و نگرانی های دیگری دارید!

آیا کارگاهی که چنین استانداردی را اتخاذ می کند، همیشه در طول سری تولید به طور یکسان از آن استفاده می کند؟ همچنین آیا قنادان تحت نظارت هستند، جعبه های خود را با چه شرایطی نگهداری می کنند و آیا همیشه از کارگاه های معتبر خرید می کنند؟

اما هنوز جای یک سوال مهم وجود ندارد و آیا راهی برای استفاده از جعبه های مقوایی 100% بهداشتی بدون استفاده از مقوای بازیافتی وجود دارد؟

ما اطمینان می‌دهیم که تمام کنترل‌های بهداشتی در تولید غذاها، شیرینی‌ها، بیسکویت‌ها و محصولات غذایی به درستی رعایت می‌شوند و هیچ گونه آلودگی در طول پردازش وارد نمی‌شود، تمام این مراقبت‌ها توسط بسته‌بندی‌های آلوده یا آلوده هدر می‌رود. اگر درصدی از آلودگی میکروبی در مقوای این جعبه ها یا درب ظروف یکبار مصرف وجود داشته باشد، می تواند هر بار که آب نبات می خریم یا هر وعده غذایی که از فست فودها و رستوران ها می گیریم باشد. پوشش اعمال شده در داخل جعبه در هر صورت نمی تواند به طور کامل از انتقال آلاینده ها و میکروب ها به محصول غذایی جلوگیری کند.

برچسب روی جعبه ها

برای اطمینان از ایمنی این بسته بندی های مواد غذایی، باید با تایید سازمان نظارتی، علامت های خاصی روی بسته بندی مواد غذایی گذاشته شود. اما آیا این نمادها (مانند یک سیب سبز یا یک لوگوی استاندارد) می توانند به مصرف کنندگان اطمینان دهند؟ در این گزارش به دنبال پاسخ این سوال هستیم و خواهیم دید که ماجرا چندان ساده نیست. سیب سبز در سیستم کنترل غذا و دارو، برچسب‌های استاندارد و کدهای روی جعبه‌های بازیافتی نمی‌تواند ۱۰۰ درصد از انتقال آلاینده‌ها به غذا جلوگیری کند.

سیب سالم

یکی از علائمی که روی بیشتر جعبه ها دیده می شود سیب سلامتی است. این نشان توسط سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت صادر می شود، اما این همه کارتن از موسسات کوچک و بزرگ چقدر می توانند این نشان را که نوعی گواهی سلامت محسوب می شود، بگیرند؟ یکی مشکوک است که شاید برخی از تولیدکنندگان جعبه به طور خودسرانه سیب های سالم را روی کارتن ها و جعبه ها چاپ می کنند.

برای رفع این نگرانی می توانید با ورود به سامانه استعلام پروانه سلامت غذا و دارو، آخرین وضعیت کارتن و جعبه ها را با وارد کردن شماره پروانه بهداشتی درج شده روی جعبه جویا شوید و در صورت نیاز شکایت خود را در آنجا ثبت کنید.

جعبه آب نبات یک نانوایی معروف در منطقه 2 را تیک می زنیم و شماره را وارد می کنیم. این کد اصلا در این سیستم تعریف نشده است اما آیا صاحب آن نانوایی این ماجرا را می داند؟ به هر حال، بله، نه، او در این جعبه مشکوک به مردم آب نبات می دهد.

شماره یک جعبه آب نبات دیگر را وارد کرده و فلز نصب می کنیم. پاسخ سیستم این است:

مجوز معتبر است، صادر شده در 28.06. و (این جعبه از یک منگنه برای منگنه کردن لبه ها استفاده می کند. این یک مشکل امنیتی است. کادر بعدی که با سیب سبز مشخص شده است با یک کد سلامت مشخص شده است، اما کوچک، کوچک و حروف پر شده و درهم است، که از از نظر ظاهری، جعبه از مقوای بسیار ضعیفی است که با کاغذ تحریر پوشانده شده است. ظاهراً شماره آن نیز تقلبی است.

* آبنبات دیگری را در شمال شهر لمس می کنیم و این شماره در جایی که مقوا پاره شده است چاپ می شود و عملا تشخیص اعداد غیرممکن خواهد بود! یک علامت مشکوک

*یکی دیگر که در جلو نوشته شده کارت سلامت جعبه شیرینی است .... شماره معتبری دارد که هنوز در سیستم موجود نیست!

* این وضعیت برای کارت های فلوت E و F و جعبه های مورد استفاده برای سینی کیک و پیتزا تکرار می شود.

* برخی از جعبه ها علاوه بر نشان سیب سلامت دارای علائم دیگری مانند گواهینامه ISO از TUF بر روی جعبه آبنبات هستند، اما آیا این جعبه با افتخار از تست میکروبیولوژی خارج می شود؟

نشان های استاندارد

یک عدد مشترک درباره این وضعیت گفت وگویی با کارشناس سازمان بودجه استان تهران داریم که در ادامه می خوانید.

این فقط برای این است که بگوییم استاندارد در مورد خصوصیات فنی و بهداشتی کارتن حرف خود را می‌زند، هرچند سرویس بهداشتی بر عهده وزارت بهداشت است.

اما جالب است بدانید که در کل کشور کمتر از 80 کارگاه جعبه سازی این استاندارد را دارند و در تهران این تعداد از 16 کارگاه فراتر نمی رود که در مقایسه با ده ها یا صدها کارگاه کوچکتر، ناچیز است. بنابراین تعجبی ندارد که حتی برخی از جعبه های شیرینی پرطرفدار شمال تهران نماد استاندارد را نداشته باشند.

نکته دیگر در مورد استاندارد 3341 این است که دولت به دلیل محدودیت منابع برای تولید مواد سلولزی، شرایط اقتصادی کشور، گرانی مواد اولیه و خمیر بکر و سایر مشکلات اجتماعی-اقتصادی سختگیری را در نظر نمی گیرد. او آلودگی مقوا را که برای مقدار کمی از محصولات غذایی در منطقه استفاده می شود، نادیده می گیرد.

کرافت، جایگزین ایمن

شاید بپرسید با توجه به خطری که مقوای بازیافتی برای سلامت جامعه دارد، آیا می توان آن را جایگزین کرد؟ پاسخ بله است؛ مقوای ویرجین که به کرافت معروف است علاوه بر جنبه بهداشتی دارای ویژگی های فیزیکی بسیار بهتری نسبت به مقوای بازیافتی است، بنابراین راندمان 250 گرم مقوای کرافت معادل 300 گرم مقوای بازیافتی است، زیرا از نظر سفتی و شاخص BCT I. ، الیاف بلند مقاومت و استقامت بیشتری دارند.

کاغذ کرافت و خمیر بکر معمولا وارد می شود. این روزها قیمت در سراسر جهان کم و بیش افزایش یافته است. علاوه بر مزایای سلامتی و الزامات فنی. اگر کارتن ساخته شده از کاغذ کرافت و کاغذ FBB دور ریخته شود، این ویژگی را دارد که پس از جمع آوری و مخلوط کردن با مقوای جمع آوری شده برای تولید خمیر، کیفیت کاغذ و خمیر بازیافتی را بهبود بخشد.اما سوال اساسی در این زمینه هزینه تمام شده است. کاغذ کرافت در مقابل کاغذ بهداشتی بازیافتی

مقایسه قیمت جعبه های قدرت و بازیافت

کرافت را در خانه بگیرید، هزینه کرافت وارداتی، واردات بدون عوارض گمرکی و مقوای بازیافتی را مقایسه کنید.

با نگاهی به جدول مقایسه ای قیمت جعبه کرافت ساخته شده از مقوای ثانویه، متوجه می شوید که یک جعبه مقوایی از مواد اولیه ثانویه برای برند پیتزا در منطقه شمال شهر به قیمت 30 در 30 سانتی متر (حدود 4 هزار تومان) است. همین جعبه مقوای کرافت با چاپ 4 رنگ و روکش لاک پایه آب تقریباً 7000-7500 تومان قیمت دارد.

در سالهای اخیر، تفاوت 30 تا 4 هزار تومانی برای پیتزای 60 هزار تومانی شاید رقم قابل توجهی باشد، اما چون همین پیتزا الان 180 هزار تومان فروخته می شود، آیا این هزینه بالایی محسوب می شود؟

در مورد جعبه آب نبات، قضیه کمی متفاوت است. اینجا برخلاف بسته بندی پیتزا و فست فود، جعبه را با شیرینی وزن می کنند و به قیمت شیرینی می فروشند.

یک جعبه شیرینی یک کیلوگرمی که از مقوای بازیافتی ساخته شده است، 130 گرم یا بیشتر وزن دارد. درجه خلوص و کاردستی همان جعبه حدود 120 گرم است. یک جعبه 1 تا 2 کیلوگرمی ساخته شده از کرافت حدود 3 تا 4 هزار تن بیشتر از همان جعبه با مقوای بازیافتی قیمت دارد. امروزه در شیرینی های منطقه 1 و 2 اکثر شیرینی ها از کیلویی 130 تا 180 هزار تومان عرضه می شود. (بیایید از شیرینی های مخصوصی که بیش از 200000 تومان قیمت دارند بگذریم، مثلاً باقلوای لبنانی که 250000 تومان به فروش می رسد.) واقعاً جای این سوال وجود ندارد که چرا این شیرینی ها به زیبایی روی در و دیوار نمایش داده می شوند. ، حاضر نیستند در مورد خود و مشتریان خود فکر کنند. آیا به دلیل آلودگی بسته بندی ناشی از آن باید به جای کاغذ بازیافتی از کاغذ کرافت استفاده کنیم؟» پاسخ واضح است.

"سه تومان سه تومان است و جالبتر اینکه مقوای بازیافتی سنگین تر است! وقتی یک جعبه شیرینی 1 کیلویی گرانتر می خرید، 100 گرم مقوا به جای آب نبات به مشتری کمتر می فروشید، آیا دیوانه شده اید؟ واقعیت تلخ از نقطه نظر منافع بنگاه های اقتصادی، سود بیشتر حتی به قیمت آلودگی بیشتر.

در واقع هر بار که شیرینی می خریم، کارتن 35 تا 40 هزار تومانی را به قیمت 150 تومان می خریم.

شاید سود حاصل از فروش این جعبه بیشتر از فروش شیرینی باشد. مقوا فروشی را برخی از قنادی ها شیرین می کنند که از یک و نیم کیلوگرم مقوا برای سفارش یک کیلو شیرینی استفاده می کنند. (این پدیده جدید را در مراحل تهیه این گزارش در یکی از قنادی های لوکس تهران تجربه کردیم) آیا می دانید یک شعبه از این قنادی ها فروش مقوا با قیمت های شیرین چقدر سود می برد؟ حداقل 35 میلیون دینار در ماه.

بیایید از دسر دیدن کنیم

به جای مراجعه یک طرفه به قاضی، بهتر است مستقیماً با مدیر یکی از شیرینی های لذیذ تهران در مورد تعویض جعبه اسنک بهداشتی کرافت با مقوای بهداشتی صحبت کنید.

او در ابتدای صحبت های خود با این استدلال که جعبه های ما از کارت های بهداشتی ساخته شده اند و نماد سیب سلامت را روی جعبه نمایش می دهند، می گوید: «وقتی این علامت را می بینید یعنی این جعبه سالم است.

با تشریح خواص مواد سلولزی بازیافتی جمع آوری شده توسط شهر، فرآیند تولید خمیر بازیافتی و ساخت مقوا، توانایی پوشش های سلفون در جلوگیری از انتقال آلودگی به مواد خوراکی، شرایط نگهداری و حمل و نقل. ناگفته نماند و غیره

من این چیزها را می دانم و در کانادا صاحب یک کسب و کار هستم و آنها را خوب می دانم، اما در اینجا ترجیح می دهم به این سیب های سلامتی تکیه کنم.


[ بازدید : 164 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

ویژگی های یک جاروبرقی خوب برای خرید

شنبه 28 مرداد 1402
19:01
خبرنویس


جاروبرقی یک وسیله اصلی خانگی است که تمیز کردن خانه را سریع و آسان می کند. امروزه نمایندگی بوش وسایل نظافتی زیادی در بازار وجود دارد که می توان به جاروبرقی، بخارشوی و غیره اشاره کرد. هدف همه اینها آسان‌تر کردن نظافت خانه است، اما هیچ‌کدام به اندازه جاروبرقی محبوب نیستند زیرا کارآمدتر و استفاده آسان‌تر هستند. اما در خرید جاروبرقی که وسیله ای پرطرفدار و کارآمد است چه نکاتی را باید رعایت کرد و مهم ترین ویژگی های یک جاروبرقی خوب چیست؟

صدای کم، قدرت بالا و سبکی از مهمترین ویژگی های یک جاروبرقی خوب است. قدرت جاروبرقی وزن جاروبرقی سهولت در کشیدن و گذاشتن و درآوردن آن سبکی دسته صدا میزان صدای جاروبرقی طول سیم ظرفیت جاروبرقی . کیسه یا مخزن جاروبرقی یکی از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید. .

ویژگی های جاروبرقی

قدرت موتور جاروبرقی: قدرت موتور، قدرت موتور است. قدرت موتور بر حسب وات بیان می شود.

قدرت مکش جاروبرقی: این گزینه تقریباً مشابه گزینه قبلی است، یعنی هر چه قدرت مکش جاروبرقی قوی تر باشد، قدرت تمیز کنندگی آن بیشتر می شود. قدرت مکش در اکثر جاروبرقی ها قابل تنظیم است و برای سطوح مختلف قدرت مکش باید برای همان سطح تنظیم شود. مثلاً قدرت جذب فرش نباید زیاد باشد زیرا به مرور زمان فرش را نازک و خسته کننده می کند.

وزن جاروبرقی: سبک بودن جاروبرقی نکته مهمی است. از آنجایی که جاروبرقی ها لوله های حجیم یا حجیم دارند، تمیز کردن آن ها دشوار خواهد بود و به مرور زمان باعث آسیب به دست ها یا پشت یا سایر قسمت های بدن می شود.

سطح صدای جاروبرقی: واحد اندازه گیری صدا دسی بل است و هر چه این عدد بیشتر باشد میزان صدای جاروبرقی بیشتر می شود. جاروبرقی از آن دست وسایلی است که صدای زیادی تولید می کند و به خصوص هر چه موتور جاروبرقی قدرتمندتر باشد صدای آن بیشتر می شود. با این حال چندین تولید کننده جاروبرقی توانسته اند صدای تولید شده توسط این جاروبرقی ها را کنترل کنند و با وجود قدرت بالا، جاروبرقی هایی با صدای کم تولید کرده اند.

قابلیت جابجایی تمیزکننده: در حین کار باید تمیزکننده را به طور مداوم جابجا کنید. بنابراین قابلیت تنظیم و حرکت نور پاک کن مناسب خواهد بود.

کیسه جاروبرقی: کیسه های جاروبرقی امروزی، برخی قابل تعویض و برخی دارای کیسه های دائمی هستند. بهتر است جاروبرقی بخرید که کیسه های قابل تعویض داشته باشد. این نوع جاروبرقی ها مخصوصاً برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند مفید هستند. زیرا شستن و تخلیه کیسه جاروبرقی که کیسه های دائمی دارد نه تنها کار سختی نیست بلکه برای این افراد مضر خواهد بود.

طول سیم برق: البته هر چه سیم جاروبرقی بلندتر باشد بهتر است و در جاهای مختلف دور از پریز قابل استفاده است.

برس های مختلف: جاروبرقی های مختلف برس های مختلفی دارند که برای سطوح مختلف استفاده می شود. برخی از آنها دارای برس های متعددی هستند که می توان از آنها برای تمیز کردن بسیاری از سطوح استفاده کرد. مانند لاشه حیوانات.

توانایی جذب آب: اگرچه اکثر مواد شوینده نمی توانند مناطق مرطوب را جذب کنند، اما برخی مواد شوینده وجود دارند که می توانند مایعات را جذب کنند. برخی از این ماشین ها قابلیت جداسازی مایعات از جامدات را دارند و برخی ماشین ها می توانند بنزین و روغن را تمیز کنند.

دمیدن: ویژگی دیگری در برخی از پاک کننده ها به نام دمیدن وجود دارد. با این قابلیت می توان گرد و غبار را از سایر نقاط و بادکنک ها، لوله ها و ... پاک کرد. را می توان با آنها پر کرد.

نشانگر وضعیت کیسه: یک ویژگی نسبتاً ضروری برای جاروبرقی وجود نشانگر وضعیت کیسه جاروبرقی است که به شما امکان می دهد کیسه جاروبرقی را در زمان مناسب خالی کنید و همچنین از پر شدن بیش از حد کیسه جلوگیری می کند. جلوگیری شده این ویژگی در برخی جاروبرقی ها موجود است.

خدمات جاروبرقی بوش تمام اتوماتیک: امروزه در برخی بازارها جاروبرقی های فوق العاده ای وجود دارد که کاملا اتوماتیک هستند. وقتی با این جاروبرقی ها کار می کنید عالی بودن آنها قابل مشاهده است. این جاروبرقی ها دارای باتری قابل شارژی هستند که از طریق سنسورهای مختلف محیط را تشخیص می دهد و کافی است آن ها را در محیطی برای نظافت رها کنید. این دستگاه ها کار نظافت را خودشان انجام می دهند و در اطراف حرکت می کنند و حتی در زمانی که باتری شما خالی می شود به محل شارژ برمی گردند و باتری شما را شارژ می کنند. هنگامی که باتری کاملاً شارژ شد، آنها به محل پاکسازی بازگشته و به کار خود ادامه می دهند. برای تمیز کردن این نوع جاروبرقی نیازی به زحمت نیست.

نحوه کار با جاروبرقی

موتور جاروبرقی نیاز به استراحت دارد. پس از 15 دقیقه روشن بودن دستگاه، 10 دقیقه استراحت کنید.

برای جلوگیری از آسیب به فیلتر ناشی از نوسانات برق، از روشن کردن فیلتر در ساعات اوج مصرف خودداری کنید. علاوه بر این دستگاه نظافت ماشینی است که برق زیادی مصرف می کند.

کیسه جارو را در زمان مناسب بیرون بیاورید و مرتباً یا اگر قابل تعویض است در زمان مناسب آن را عوض کنید. اگر جاروبرقی فیلتر دارد به موقع آن را تعویض کنید.

برای اجسام تیز از جاروبرقی استفاده نکنید.

جاروبرقی را خیلی سریع کار نکنید.

اجسام بزرگ را روی لوله قرار ندهید.

6018 بار خوانده شده


[ بازدید : 3474 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

8 نکته مهم که قبل از خرید دستمال کاغذی باید بدانید

پنجشنبه 26 مرداد 1402
10:08
خبرنویس


دستمال کاغذی یکی از پرمصرف ترین محصولات به خصوص در فصل سرما است. دستمال کاغذی همه جا هست. در خانه، در محل کار، در ماشین، در جیب، در کیفتان، هر جایی که فکرش را بکنید. خرید دستمال کاغذی بسیار مهم است زیرا ارتباط مستقیمی با سلامت و بهداشت ما دارد. در این مقاله به تمام نکاتی که برای خرید دستمال کاغذی باید بدانید اشاره می کنیم.

دستمال کاغذی از نظر مواد تشکیل دهنده انواع مختلفی دارد

ابتدا بیایید ببینیم که دستمال کاغذی از چه موادی ساخته شده است:

خمیر چوب

این نوع پارچه از خمیر چوب تازه و بدون الیاف بازیافتی ساخته شده است. استفاده از این روش برای تولید دستمال کاغذی چندان مطلوب نیست زیرا بسیاری از درختان باید قطع شوند.

مواد بازیافت شده

از مواد بازیافتی مانند کاغذهای باطله نیز در تولید دستمال کاغذی باباسلمان استفاده می شود که اثرات زیست محیطی را به حداقل می رساند. حوله های کاغذی ساخته شده از مواد بازیافتی نرم تر و دوام کمتری دارند. بنابراین برای جبران این ضعف، درصد مشخصی خمیر چوب به آن اضافه می شود. لطفا توجه داشته باشید که حوله های کاغذی ساخته شده از کاغذ بازیافتی ابتدا سفید، سفید و سپس با پراکسید هیدروژن ضد عفونی می شوند. بنابراین این دستمال ها بهداشتی هستند. نکته اصلی این است که پارچه های بسیار ارزان و بدون مجوز نخرید. زیرا هیچ تضمینی برای سلامت آنها وجود ندارد.

آبشار بامبو و نیشکر

برخی از برندهای حوله کاغذی محصولاتی را معرفی کرده اند که به طور کامل از بامبو و نیشکر ساخته شده اند. این گیاهان به سرعت رشد می کنند و جایگزین خوبی برای چوب هستند. تولید این نوع دستمال ها راحت تر از ساخت دستمال از مواد بازیافتی است و از نظر مصرف انرژی در کارخانه به صرفه تر است. البته قیمت آنها کمی بیشتر از انواع دیگر است و ممکن است در برخی از نقاط جهان موجود نباشد.

هنگام خرید دستمال کاغذی حتما به نکات زیر توجه کنید

خرید دستمال کاغذی با کیفیت بسیار مهم است. هنگام انتخاب دستمال کاغذی به نکات زیر توجه کنید:

1. برگ های آن باید نرم و لطیف باشد

اگرچه انتخاب دستمال کاغذی از نظر نرمی و لطافت بستگی به احساس شخصی مصرف کننده نسبت به احساس کاغذ در برابر پوست دارد، اما بهتر است دستمال کاغذی نرم انتخاب شود. دستمال های خشن ممکن است پوست را حساس کرده یا پس از استفاده مکرر باعث ایجاد خراش های بسیار کوچک روی سطح پوست شوند. به خصوص با سرماخوردگی، اطراف بینی و گونه ها درد می کند. نرمی دستمال کاغذی باید به پوست لطیف و حساس کودکان بیشتر توجه شود.

2. برگها باید کیفیت خوبی داشته باشند

بافت ها نباید به قدری نازک باشند که با کمی آب به راحتی خرد و پاره شوند یا ساییده شوند. نوع دستمال کاغذی باید استحکام خوبی داشته باشد.

3. تعداد لایه ها را بررسی کنید

تعداد لایه های هر بافت می تواند از یک تا چهار لایه متفاوت باشد. هر چه لایه ها بیشتر باشد دستمال مرطوب تر، بادوام تر و جاذب تر است.

نوع آلرژی؛ برای پوست های مستعد آکنه

اگر از حساسیت های پوستی رنج می برید یا پوست شما به راحتی ملتهب و مستعد آکنه است، بهتر است دستمال کاغذی ضد حساسیت خریداری کنید که فاقد اسانس و رنگ بوده و در طول فرآیند رنگرزی در معرض مواد شیمیایی قرار نگرفته باشد. (توضیح مرحله رنگرزی: پس از مرحله تولید، دستمال کاغذی باید مرحله رنگرزی را طی کند تا سفید و بدون لک شود. برای این کار از کلر و مشتقات آن استفاده می شد، اما به دلیل محیط زیستی دیگر از این روش استفاده نمی شود. امروزه این عمل با پراکسید هیدروژن یا ازن انجام می شود که خطر کمتری نسبت به کلر دارند.)

نوع درمان؛ برای سرما

اگر بینی شما بسته است و سرما خورده اید، می توانید دستمال کاغذی با بوی اکالیپتوس بخرید که می تواند یک درمان طبیعی برای بوی تند آن باشد. البته این نوع دستمال قیمت بالایی دارد و به راحتی پیدا نمی شود.

5. نوع بسته بندی کاغذی را بررسی کنید

دستمال کاغذی بخرید - در بسته باید به راحتی باز شود

دستمال کاغذی در سایزهای مختلف در جیب، جعبه، نایلون یا بسته های پلاستیکی مختلف در بازار موجود است. جدای از این موارد دستمال کاغذی به شکل ضخیم نیز یافت می شود که ارزانتر و ارزانتر است اما از نظر کیفیت و بهداشت مورد تایید نیست.

کیفیت بسته بندی نیز بسیار مهم است. برخی از بسته ها به راحتی باز می شوند و دهانه جعبه دارای محافظ نایلونی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار بیش از حد می باشد. این نکات ممکن است بی اهمیت به نظر برسند، اما وقتی از آنها استفاده کنید، متوجه می شوید که مهمتر از آن چیزی هستند که فکر می کنید.

6. به اطلاعات روی بسته بندی دقت کنید.

هنگام خرید دستمال کاغذی دقت کنید که محصولات زیر در بسته بندی آن موجود باشد:

کیفیت محصول:

علامت استاندارد: این علامت کیفیت و مطابقت محصول با استانداردهای علمی و فناوری روز را تایید می کند. از خرید محصولات بی برند خودداری کنید.

گواهی بهداشت و سلامت: در کشور ما، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این آرم ها را به تولیدکنندگان اعطا می کند و نشان دهنده رعایت علائم بهداشتی و بهداشتی بر اساس ضوابط وزارت بهداشت است.

گواهی تایید برند: این گواهی که توسط شرکت های داخلی و خارجی صادر می شود، نشان دهنده اصالت برند محصول و جلب اعتماد مشتری است.

تعداد برگ، اندازه و تعداد لایه ها در هر برگ.

تاریخ ساخت و تاریخ انقضا.

قیمت برای مصرف کننده.

نام و آدرس کارخانه: در صورتی که محصول دارای مجوز شرکت در کشور دیگری باشد، باید نام کارخانه و کشور مبدا درج شود. می توانید با اسکن بارکد از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

شماره سریال

شماره پروانه بهره برداری بهداشتی.

تمام موارد فوق باید به وضوح روی جعبه ذکر شود. مارک های معتبر این اطلاعات را دفن می کنند. بنابراین نمی توان آن را حذف کرد. آنها بسیار ضروری هستند زیرا دستمال کاغذی ارتباط مستقیمی با سلامت و بهداشت دارد.

7. قیمت دستمال کاغذی متفاوت است

بسته های مختلف و انواع مختلف دستمال کاغذی قیمت متفاوتی دارند. به طور کلی قیمت جعبه بسته بندی 100 صفحه ای از 4000 تومان تا 6500 تومان موجود است اما می توانید برندهایی را پیدا کنید که به دلیل طراحی بالای 10000 تومان قیمت دارند. مثلا جعبه دستمال کاغذی 100 تایی طرح رز 10500 تومان.

8. مارک های قابل اعتماد دستمال کاغذی را بشناسید

خرید حوله کاغذی - تانو با نایلون

از جمله معروف ترین برندهای دستمال کاغذی توالت عمده می توان به تنو، سافتلن، پاپیا، چشک و نانسی اشاره کرد که در مقاله ای جداگانه به آن ها خواهیم پرداخت.


[ بازدید : 3016 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

افزایش ممبر واقعی کانال روبیکا

يکشنبه 15 مرداد 1402
9:21
خبرنویس


آیا شما به تازگی فعالیت کانال روبیکا خود را شروع کرده یا می خواهید فعالیت خود را افزایش دهید؟ می خواهید اعضای بیشتری به کانال خود اضافه کنید؟ آیا علاوه بر کمیت ممبرها، کیفیت هم برایتان مهم است؟ پس مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا در مورد افزایش فالوور روبیکا و نیز افزایش ممبر روبیکا اطلاعات بیشتری را فراگیرید.

اهمیت شبکه های اجتماعی

از نظر بسیاری از مردم شبکه های اجتماعی به ابزار ضروری و جدایی ناپذیر زندگی شان تبدیل شده، از این رو میلیاردها نفر در سراسر جهان عضو این شبکه های اجتماعی هستند و از این شبکه های اجتماعی برای دنبال کردن انواع اخبار و اطلاعات و آموزشها، مشاوره و به اشتراک گذاری ایده استفاده می کنند. همچنین با یکدیگر امکان برقراری تماس صوتی و ویدیویی نیز دارند.

شبکه های اجتماعی به علت گستردگی کاربران و تنوع، به ابزار رایگان و مفیدی برای معرفی و رشد شرکت ها تبدیل شده اند.

اهمیت شبکه اجتماعی ایرانی در چیست؟

با رشد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران، ایتا، روبیکا، بله، سروش در کنار تلگرام، اینستاگرام، واتساپ از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران هستند.

به دنبال مسدود شدن اینستاگرام و تلگرام در کشور ما ایران، روبیکا برخی از کاربران هر دو را به خود جذب کرد چرا که امکاناتی مشابه و نزدیک به تلگرام و اینستاگرام ارائه می دهد.

پلتفرم روبیکا مانند روبیکا پیام رسان است و قابلیت ایجاد کانال و گروه برای ارتباط متنی، صوتی، تصویریو غیره را نیز دارد و به شما این امکان را می دهد که برای خود صفحه نیز بسازید.

در حال حاضر روبیکا توانسته میلیون ها کاربر را جذب کند، و ده ها هزار کانال و پیج و صفحه با موضوعات مختلف از خبری و آموزشی و سرگرمی تا فروشگاهی ایجاد شده است و برای همین زیاد کردن ممبرها هدف اصلی این کانال ها است.

ایجاد و مدیریت کانال ها و صفحات در روبیکا بسیار آسان است. کافیست اپلیکیشن روبیکا را از بازار دانلود کنید و پس از ثبت نام عضو این پیام رسان شوید.

با لمس بر روی آیکون پایین و انتخاب آیتم کانال جدید، به راحتی می توانید یک کانال ایجاد کنید و شروع به ارسال محتوای مورد نظر کنید. برای راه اندازی پیج به گزینه روبینو و راه اندازی صفحه رفته و شروع به ارسال پست های مورد نظر خود کنید.

چرا افزایش ممبر واقعی کانال روبیکا مهم است؟

کانال های معروف و غیر معروف برای افزایش تعداد اعضای روبیکا به رقابت با یکدیگر مشغول هستند و هر چه تعداد ممبرهای کانال بیشتر باشد، محبوبیت و اعتبار و این کانال بیشتر شده و اعتماد مخاطب به آن بیشتر می شود. این اعضا این ظرفیت را دارند که مشتری یا خریدار این کانال شوند و باعث افزایش درآمد کانال افزایش دهند.

روش های مختلف برای افزایش تعداد روبیکاها و افزایش روبیکاها در دسترس است که به اختصار توضیحاتی درباره افزایش ممبر واقعی کانال روبیکا بیان خواهیم داد، ذکر این نکته ضروری است که ممبر و فالور روبیکا هر دو اعضای روبیکا هستند که اولی برای کانال و دومی برای پیج به کار می رود.

ممبر فیک غیرفعال بوده و ویوی پست ندارد.

ممبر واقعی غیرفعال و ممبر واقعی فعال روبیکا.

از طرفی برخی از روش هایی که اعضای روبیکا را افزایش می دهند، مانند ممبر فیک و غیرفعال، فقط یک مقدار عددی بوده و برای افزایش تعداد استفاده می شود.

در صورتیکه می خواهید ممبرهای فعالی جذب کنید، می توانید طریق تبلیغات و تبادل این کار را انجام دهید.

چگونه باید اعضای فعال روبیکا را جذب کنید

در حال حاضر از میان انواع تبلیغات، تبلیغات پاپ آپ روبیکا بهترین راه برای بالا بردن سریع تعداد ممبرهای کانال می باشد. در این روش تبلیغات شما به کاربران زیادی نمایش داده می شود و کاربران بنا به صلاحدید خود عضو کانال شما می شوند و چون این ممبرها واقعی هستند و به عنوان مشتری بالقوه می توان با آنها تعامل کرد، برای کانال های روبیکا بسیار مفید می باشند.

حالا احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که چرا افزایش عضویت روبیکا مهم است؟ به همان ترتیب که گفتیم ایجاد کانال و صفحه به سادگی ممکن است اما افزایش تعداد اعضا کانال به این آسانی ممکن نیست. مناسب ترین راه انتشار پست های جذاب به طور منظم است.

در این حالت، بینندگان می دانند که چه زمانی به کانال شما مراجعه کنند و مطمئن شوند که محتوای مناسب را پیدا می کنند و اگر هر پستی را دوست داشتند، آن را با دوستانشان به اشتراک می گذارند. تعامل با افراد دیگر و معرفی کانال یا صفحه خود به سایرین می تواند افزایش عضویت و مخاطبان شما را به همراه داشته باشد، اما پروسه افزایش اعضا کانال یا صفحه شما از این راه بسیار طولانی خواهد بود. برای همین افراد به دنبال راه های سریع تر هستند.

از آنجایی که ممبرفیک و غیر فعال هیچگونه تاثیری جز افزایش آمار ندارد، توصیه می شود در عین انتشار پست های جذاب و منظم برای رشد کانال یا صفحه روبیکا، از تبلیغات به عنوان سریع ترین راه برای جذب ممبر واقعی استفاده کنید.


[ بازدید : 29949 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

هر آنچه که باید در مورد صرافی های ارز دیجیتال بدانید

شنبه 14 مرداد 1402
23:23
خبرنویس


صرافی ارز دیجیتال یکی از مهمترین بخش های بازار بزرگ ارزهای دیجیتال است. اگر قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید، یکی از ساده ترین و مطمئن ترین راه ها برای انجام تجارت خود از طریق بهترین صرافی های ارز دیجیتال است.

کلمه مبادله به مبادله، داد و ستد و مبادله اشاره دارد. در ابتدا که ارز دیجیتال وارد ایران شد، به آن صرافی فعال در این حوزه می گفتند. اما به مرور زمان کلمه تبادل جایگزین واژه فضا شد، به طوری که امروزه به بیشتر این پلتفرم ها صرافی می گویند.

ظهور اولین صرافی ارز دیجیتال در جهان

اولین صرافی ارز دیجیتال جهان در سال 2004 فعالیت خود را در استرالیا آغاز کرد. به دلیل نداشتن مجوز رسمی برای عملیات ارزهای دیجیتال در آن زمان و عدم اطلاع از ارزهای دیجیتال، این صرافی نتوانست مشتری جذب کند و در نتیجه خیلی زود فعالیت خود را متوقف کرد.

آغاز اولین صرافی ارز دیجیتال جهان، صرافی آنلاین ارز دیجیتال است

دو سال بعد، صرافی دیگری توسط دو روس و یک لهستانی در آمریکا ایجاد شد. آنها در طول فعالیت خود موفق به خرید و فروش حدود 30 میلیون دلار ارز دیجیتال شدند. اما باز هم به دلیل نبود مقررات مشخص و دقیق در مورد ارزهای دیجیتال، سرویس امنیتی ایالات متحده این صرافی را غیرقانونی دانسته و بر آن مهر زده است. همچنین صاحبان این صرافی دیجیتال به 5 سال زندان محکوم شدند. اما اکنون به مرور زمان این مبادلات قانونی شده است. همچنین قوانینی برای عملکرد ارزهای دیجیتال در ایران وجود دارد.

صرافی ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، صرافی های ارز دیجیتال مکان هایی برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. به طور معمول در صرافی های ارز دیجیتال، نرخ و قیمت ارز دیجیتال بر اساس میزان عرضه و تقاضا تعیین می شود. به طوری که تقاضا بسیار زیاد است. قیمت ارز دیجیتال نیز افزایش خواهد یافت و بالعکس. البته عوامل زیادی می تواند بر آن تأثیر بگذارد، مانند نوسانات بازار; اما بیشترین تاثیر را مبادلات می‌گذارند.

صرافی های ارز دیجیتال می توانند ساختار فیزیکی یا آنلاین داشته باشند. یعنی علاوه بر سایت و انجام معاملات آفلاین و آنلاین، معرفی مکان ویژه خرید و فروش مستقیم با مشتریان؛ اما رایج ترین روشی که صرافی استفاده می کند، روش آنلاین است.

آنها همچنین می توانند عملکرد و راحتی را برای کاربران فراهم کنند. متفاوت بودن با یکدیگر اکثر این صرافی های ارز دیجیتال به سادگی سفارش خرید و فروش صادر می کنند و به عنوان واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کنند و از تراکنش های بین آنها سود می برند. این صرافی‌ها برای ارزهایی که در سایت خود پشتیبانی می‌کنند کیف پول در نظر می‌گیرند، بنابراین کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را وارد کنند تا از این طریق معامله کنند یا در صورت نیاز آن‌ها را برای معاملات آتی ذخیره کنند.

اما انواع دیگری از صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد که در آن کاربران به طور مستقیم با صاحبان صرافی معامله می کنند. این صرافی ها معمولاً به کاربرانی خدمات می دهند که در یک منطقه یا مکان خاص فعال هستند.

توزیع صرافی ارز دیجیتال

صرافی های ارز دیجیتال به چند روش مختلف دسته بندی می شوند که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

طبقه بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس مخاطب

به طور کلی این مبادلات بسته به مخاطب به دسته های خصوصی، عمومی و منطقه ای تقسیم می شوند در صرافی های خصوصی، اشتراک کاربران فقط با دعوت به صرافی انجام می شود. اما عموما در این صرافی خدماتی به مشتریان در سراسر جهان ارائه می شود در حالت منطقه ای، تنها کاربرانی که در یک منطقه یا کشور خاص قرار دارند می توانند به صرافی بپیوندند

طبقه بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس نوع تراکنش

در این دسته از طبقه بندی ها، صرافی های ارز دیجیتال بر اساس نوع فعالیتشان طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال، در برخی از صرافی ها می توانید ارز مورد نظر خود را با پرداخت فیات خریداری کنید و بالعکس. و در برخی از آنها فقط مجاز به مبادله پول خود با ارز دیگری هستید. در همین حال، تعدادی از تغییرات وجود دارد که از هر دو رویکرد فوق پشتیبانی می کند.

طبقه بندی صرافی های دیجیتال بر اساس نوع مالکیت است

این طبقه بندی کلی ترین طبقه بندی صرافی های ارز دیجیتال است که صرافی ها به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می شوند. در یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال، کاربران کلید خصوصی کیف پول خود را برای تضمین تراکنش ارائه می کنند. این روش در حال حاضر رایج ترین روشی است که صرافی های ارز دیجیتال برای تضمین تراکنش ها در پلتفرم های خود استفاده می کنند.

در یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال (DEX)، کلید خصوصی کیف پول فقط در اختیار کاربر است و امنیت تراکنش های انجام شده در صرافی توسط شخص ثالث تامین می شود، معمولا تراکنش ها در این صرافی ها انجام می شود. از طریق قراردادهای هوشمند بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز توسط کاربران پذیرفته نمی شوند. علاوه بر این، اگر کلید خصوصی آنها گم شود، راهی برای بازیابی دارایی های آنها وجود ندارد و آنها برای همیشه از دسترس صاحبان خود خارج می شوند.

آیا صرافی‌های ارز دیجیتال باید مستقل باشند؟

صرافی های ارز دیجیتال می توانند مستقل باشند یا توسط سازمان های دولتی کنترل شوند. اگرچه این صرافی ها برای شروع فعالیت خود نیازمند تایید بانک مرکزی هستند. اما می توان آنها را کاملاً مستقل کنترل کرد. به همین دلیل می توانید تغییرات زیادی را در قیمت ارز رمزنگاری شده خود مشاهده کنید که همگی ناشی از اقدامات مستقل این صرافی ها است.

صرافی های ارز دیجیتال در ایران به صورت استارت آپ فعالیت می کنند و با توجه به نوپا بودن این حوزه، هنوز قوانین مشخص و مدونی برای فعالیت آن ها وضع نشده است. برای پیگیری اخبار مربوط به فعالیت صرافی های ارز دیجیتال در ایران می توانید صفحه خبر و وبلاگ را بررسی کنید.

دلایل تفاوت قیمت ارزهای دیجیتال در مبادلات ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال به صورت مستقل و مجزا فعالیت می کند که قیمت فعلی ارزهای دیجیتال در صرافی تعیین کننده عرضه و تقاضا و خرید و فروش انجام شده بر روی آن است و با توجه به نتایج قیمت های صرافی، قیمتی متفاوت و جهانی است. قیمت هر دیجیتال پول تعیین می شود. معمولا تفاوت قیمت در این صرافی ها بسیار ناچیز است و اگر این اختلاف زیاد باشد، جریان فروشندگان در آن بورس، تفاوت قیمت را اندازه گیری می کند.

بدون احراز هویت می توانید به کدام صرافی های ارز دیجیتال بپیوندید؟

روش بدون احراز هویت روشی است که در آن صرافی ارز دیجیتال به کاربران خود این امکان را می دهد که بدون ارائه هیچ مدرک هویتی عضو شوند و در نهایت ارز دیجیتال خود را معامله، خرید و فروش کنند.

اگرچه روش بدون احراز هویت بسیار ناامن است، اما برخی از صرافی های ارز دیجیتال امکان ثبت نام بدون احراز هویت را برای کاربران خود فراهم کرده اند. Exchange StormGain، KuCoin، BitMax و Bitfinex از جمله صرافی‌های احراز هویت نشده‌اند که می‌توانید از آنها برای ایجاد یک حساب کاربری بدون هیچ مدرک شناسایی استفاده کنید. اما باید در نظر داشته باشید که احراز هویت از هک کردن کارت بانکی (حساب کاربری)، پولشویی، فرار مالیاتی و کلاهبرداری در هنگام انجام تراکنش های کاربر جلوگیری می کند. بنابراین، اگر به دنبال امنیت دارایی های خود هستید، بهتر است قبل از انجام معامله، فرآیند احراز هویت را تکمیل کنید.

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، شناخت بهترین صرافی های ارز دیجیتال فعال در این زمینه بسیار مهم است. در ادامه بحث در مورد برخی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال داخلی و خارجی صحبت خواهیم کرد.

تبادل بایننس

بایننس یکی از شناخته شده ترین و قابل اعتمادترین صرافی های غیرمتمرکز در جهان است. این صرافی ارز دیجیتال در سال 2017 توسط چانگ پنگ ژائو ایجاد شد. صرافی بایننس به عنوان یک واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کند. به این معنی که خریداران و فروشندگان سفارشات و فروش خود را ثبت می کنند و این بستر تراکنش های بین آنها را به هم متصل می کند.

بایننس ارز دیجیتال خود را به نام بایننس کوین (BNB) دارد. با استفاده از این سکه، کاربران می توانند کارمزد تراکنش ها را کاهش داده و کمتر پرداخت کنند.

طی سال‌ها، بایننس به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شده است. به دلیل ایمنی تاریخ و شهرت، همه مثبت است. صرافی های مالی برای کاربران ایرانی مناسب نیست. زیرا این صرافی به دلیل تحریم‌های اقتصادی و مسدود کردن حساب‌های کاربری آنها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کند.

پایه سکه

یکی دیگر از صرافی های شناخته شده در فضای ارزهای دیجیتال، کوین بیس است. تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط این صرافی محدود است و بیشتر بر روی چهار ارز دیجیتالی بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین تمرکز دارد. این صرافی با رابط کاربری ساده و سرراست می تواند انتخاب خوبی برای کاربران تازه کار باشد.

صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس دو عملکرد متفاوت را در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال انجام می دهد. این بدان معناست که علاوه بر خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده به سایر کاربران، می توانید ارزهای دیجیتال را مستقیماً از کوین بیس خریداری کنید. کارمزد تراکنش در صرافی کوین بیس با توجه به تعداد تراکنش ها متفاوت است.

صرافی ارز دیجیتال Bittrex

صرافی ارز دیجیتال Bittrek یکی دیگر از پلتفرم های محبوب در مورد ارزهای دیجیتال است. این صرافی به کاربران امکان خرید و فروش بیش از ۲۵۰ ارز دیجیتال را داده است. Bittrek مانند دیگر رقیب خود، Binance، به عنوان یک واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کند. در این صرافی کاربران می توانند با ارز دیجیتال معامله کنند. این بدان معناست که خرید و فروش ارزهای دیجیتال با پول فیات امکان پذیر نیست. کمیسیون Bittrek برای معاملات با ارزش بالا در 2.5٪ ثابت است.

روزانه حجم زیادی از تراکنش های ارزهای دیجیتال در این صرافی آمریکایی انجام می شود، اما این صرافی دیجیتال مانند سایر پلتفرم ها، کاربران ایرانی را تحریم کرده است.

صرافی همتا پی

صرافی بیت ارز دیجیتال همتوپی یک بستر آنلاین معاملات ارزهای دیجیتال است که به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نگرانی از تحریم های اقتصادی و زیرساخت های ملی در ایران، ارزهای دیجیتال را با ریال خریداری و بفروشند. در این صرافی ارز دیجیتال، علاوه بر خرید و فروش مستقیم ارز دیجیتال، می توانید ارز دیجیتال خود را از طریق پلتفرم های معاملاتی با سایر کاربران معامله کنید.

Hamtopi از بیت کوین، اتریوم، تتر، بیت کوین کش، لایت کوین، چین لینک و ترون پشتیبانی می کند و با ارائه کیف پول های مبتنی بر بلاک چین به کاربران کمک می کند تا ارزهای دیجیتال خود را بهتر ذخیره کنند.


[ بازدید : 67131 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

ASUS در مقابل HP، بهترین برند در سال 2022 کدام است؟

چهارشنبه 11 مرداد 1402
18:22
خبرنویس


بر کسی پوشیده نیست که فناوری با سرعتی نگران کننده در حال تغییر است. بهترین چیزهای سال های پیش اکنون منسوخ شده اند. بنابراین، هنگام خرید یک کامپیوتر، لپ تاپ یا دستگاه جدید، انتخاب یک برند دشوار می شود.

ایسوس و اچ پی بزرگترین برندهای دنیای فناوری هستند. هر دو طیف گسترده ای از محصولات مانیتور ارزان ایسوس را ارائه می دهند، از رایانه های شخصی و لپ تاپ گرفته تا تلفن های همراه و تبلت. خب، کدوم بهتره؟ در این مقاله ایسوس و اچ پی را با هم مقایسه می کنیم و می بینیم کدام یک بهتر است.

بیایید ابتدا به ایسوس نگاهی بیندازیم. ایسوس یک شرکت تایوانی است که در سال 1989 تأسیس شد. ایسوس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کامپیوتر در جهان امروز است. ایسوس به دلیل نوآوری و محصولات با کیفیت بالا شناخته شده است. لپ‌تاپ، کامپیوتر و سایر دستگاه‌ها مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و کنسول‌های بازی نیز وجود دارد.

ایسوس به دلیل گستردگی محصولات، طراحی های خلاقانه و کیفیت بالا، انتخابی محبوب برای بسیاری از کاربران است. با این حال، برخی از کاربران در گذشته مشکلاتی با لپ‌تاپ‌های ایسوس داشته‌اند، مانند مشکلات خدمات مشتری و قابلیت اطمینان.

در ادامه به HP نگاهی می اندازیم. HP یک شرکت آمریکایی است که در سال 1939 تاسیس شد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان است و طیف گسترده ای از محصولات از جمله لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و غیره را ارائه می دهد.

HP یک انتخاب محبوب برای مصرف کنندگانی است که به دنبال یک برند معتبر و شناخته شده هستند. لپ تاپ های اچ پی به دوام و کارایی معروف هستند.

ASUS در مقابل HP در سال 2022

هیچ برنده مشخصی در مورد ASUS در مقابل HP در سال 2022 وجود ندارد. هر دو شرکت طیف گسترده ای از لپ تاپ ها را ارائه می دهند، از گزینه های مقرون به صرفه گرفته تا ماشین های بازی سطح بالا، و هر دو از نظر کیفیت و خدمات مشتری شهرت زیادی دارند.

خب، کدوم بهتره؟

بستگی به این دارد که در لپ تاپ به دنبال چه چیزی هستید. اگر می خواهید بهترین عملکرد را داشته باشید، HP همیشه بهترین انتخاب است. لپ تاپ گیمینگ Omen با جزئیات و ویژگی های عالی چشمگیر است. اما اگر بودجه کمی دارید، ایسوس ارزش بررسی را دارد. برخی از بهترین لپ تاپ ها را ارائه می دهد که ارزان تر از بازار HP هستند.

در نهایت، بهترین راه برای تصمیم گیری بین ASUS و HP در سال 2022 این است که بدانید اولویت های شما چیست. اگر کارایی دغدغه اصلی شماست، با HP همراه باشید، اما اگر می‌خواهید در هزینه خود صرفه‌جویی کنید، ایسوس انتخاب خوبی است، هر شرکتی را که انتخاب کنید، لپ‌تاپ با کیفیتی خواهید داشت که برای سال‌های آینده به خوبی به شما خدمت خواهد کرد.

در سال های اخیر، ایسوس از نظر سهم بازار و درآمد کل از اچ پی پیشی گرفته است. با این حال، اچ پی یک رقیب قدرتمند باقی می ماند و این دو شرکت احتمالاً در سال های آینده به مبارزه برای تسلط ادامه خواهند داد. زمان نشان خواهد داد که چه کسی در رقابت بین ASUS و HP پیروز خواهد شد.

برای مهمانی

ایسوس و اچ پی از محبوب ترین برندهای لپ تاپ گیمینگ در بازار هستند. پس کدام یک برای گیمرها بهتر است؟

لپ‌تاپ‌های ایسوس به خاطر عملکرد بالا و ویژگی‌های نوآورانه‌شان شناخته می‌شوند. لپ تاپ های HP گزینه مقرون به صرفه تری را با مشخصات به همان اندازه چشمگیر ارائه می دهند. هر دو برند را با دقت در نظر بگیرید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است. لپ تاپ های فروشگاه ebuy ایسوس دارای ویژگی هایی هستند که برای گیمرها جذاب است. جمهوری گیمرهای این شرکت پر از پردازنده ها و کارت های گرافیک قدرتمند است. ایسوس یک لپ تاپ بازی سه بعدی به نام سری G را معرفی می کند که تجربه بازی همه جانبه ای را برای شما به ارمغان می آورد. لپ‌تاپ‌های ایسوس علاوه بر مشخصات چشمگیر، براق و باریک هستند.

لپ تاپ های گیمینگ اچ پی به اندازه لپ تاپ های ایسوس قدرتمند هستند. سری Omen دارای جدیدترین و بهترین سخت افزار، از جمله پردازنده های Intel i7 و پردازنده های گرافیکی NVIDIA GTX سری 10 است. HP همچنین لپ تاپ های بازی قابل تنظیم را ارائه می دهد تا بتوانید مشخصات مورد نظر خود را انتخاب کنید. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که لپ تاپ های گیمینگ HP نسبت به ایسوس گران تر هستند.

بنابراین اگر به دنبال یک لپ‌تاپ با کارایی بالا هستید که به ضرر شما نباشد، ایسوس بهترین راه حل است. از طرف دیگر، اگر مایلید کمی بیشتر برای بهترین تجربه بازی ممکن هزینه کنید، HP انتخاب بهتری است. با این حال، لپ‌تاپ‌های گیمینگ اچ‌پی مقرون به صرفه‌تر هستند و آن‌ها را به گزینه‌ای مناسب برای گیمرهایی که به بودجه‌شان توجه دارند تبدیل می‌کند.

در همین حال، اچ پی بر روی مدل های رده بالا تمرکز کرده است. ایسوس طیف گسترده ای از لپ تاپ ها را با مشخصات و ویژگی های متفاوت دارد. با این حال، لپ تاپ های HP به طور کلی قابل اعتمادتر هستند و کیفیت ساخت بهتری دارند. در نهایت، این به ترجیحات شخصی بستگی دارد. برخی از گیمرها ایسوس را به دلیل قیمت پایین‌تر و انتخاب گسترده آن انتخاب می‌کنند، در حالی که برخی دیگر HP را برای قابلیت اطمینان و کیفیت انتخاب می‌کنند. مهم نیست که چه برندی را انتخاب می کنید، می توانید لپ تاپ مخصوص بازی را برای نیازهای خود پیدا کنید.[ بازدید : 4682 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

جریان چه فایده ای دارد؟

سه شنبه 10 مرداد 1402
19:01
خبرنویس


سازه ها و سازه های فلزی با سقف شیبدار و ستون های میانی که با محاسبات علمی حذف شده اند، سوله نامیده می شوند. انبارها متنوع هستند و مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز یکسان نیستند. نوع انبار بسته به کاربرد و محل نصب انتخاب می شود. سوله ها را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد، از یک سوله کوچک در پشت باغ گرفته تا یک آشیانه بزرگ هواپیما. اولین اپلیکیشنی که با شنیدن نام سوله به ذهن همه می رسد، ساختمان ها و کارخانه های صنعتی است. با توجه به ابعاد مختلف اسکلت فلزی انبار و قیمت مناسب و پایین، سرمایه گذاران این گزینه را اولین و اصلی ترین انتخاب برای احداث سالن های تولیدی می دانند. یکی دیگر از کاربردهای انبار، نگهداری و نگهداری کالا است. استفاده از این ماده برای تولید انبار باعث کاهش هزینه ها می شود. در نتیجه، قیمت محصولات نهایی برای محصولات ذخیره شده پایین تر است و تولیدکنندگان دام و طیور نیز از اجاره انبار ها برای به دست آوردن فضای مورد نیاز استفاده می کنند. زمین بازی مورد استفاده در بیشتر استادیوم ها نیز انباری مناسب برای ورزش است. انبارها اهداف متفاوتی دارند، اما مهمترین موارد استفاده از انبارها مواردی است که در بالا ذکر شد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع و قیمت انواع لوازم انبار به فروشگاه اینترنتی شهر آهن مراجعه نمایید.

ویژگی های شید

استفاده از انبارها با انقلاب صنعتی در اروپا آغاز شد. استفاده از این نوع ساختمان ها به سرعت در حال رشد است و این به دلیل ویژگی های خاصی است که سوله ها به همراه دارند. اولین ویژگی که در هر لحظه از تخت پذیرایی می کند سرعت بالای نصب و مونتاژ است. از آنجایی که تخت ها از قطعات پیش ساخته ساخته شده اند، نصب سالن به این صورت با سرعت مناسبی انجام می شود. صرفه جویی در زمان برای اجرای پروژه ها باعث کاهش هزینه های عمرانی و عملیاتی می شود. سوله ها را می توان در اندازه های مختلف سفارشی کرد و متقاضیان می توانند سایز مورد نظر خود را برای ساخت سوله انتخاب کنند. مزیت مهم سوله در ساخت تالار حذف ستون های میانی است. داشتن این ویژگی در بسیاری از شرایط ضروری است و به شما امکان استفاده از سوله را می دهد. هزینه ساخت سالن با استفاده از سوله با توجه به مصالح به کار رفته در تولید آن کم و مقرون به صرفه است بنابراین سوله راه مناسبی برای ساخت سالن های بزرگ بدون ستون است. تنوع سوله های موجود به متقاضی این امکان را می دهد که با هر سرمایه ای به راحتی سالن مورد نظر را بسازد. ضمناً اگر در محاسبه متراژ مورد نیاز برای ساخت سالن خطایی رخ دهد و یا به دلیل توسعه فعالیت فعال در کارخانه، متراژ قبلی مطابق با الزامات، استانداردهای جدید نباشد. سالن به راحتی قابل تغییر و تغییر است. پس به طور کلی می توان گفت که ساخت سالن با استفاده از سوله سریع، ارزان، انعطاف پذیر و موثر است. یکی دیگر از ویژگی های خاص سوله این است که در صورت تمایل به جمع آوری سوله ساخته شده از این طریق می توان ضایعات تولید شده را به فروش رساند. در نتیجه سرمایه اولیه صرف شده برای ساخت سالن هرگز از بین نمی رود بلکه ارزش آن متناسب با تورم افزایش می یابد.

تجهیزات فروخته می شود

کاربرد اصلی سوله برای مصارف صنعتی و ساخت سالن های بزرگ بدون ستون می باشد. سوله ها جزء مهمی از شهرک های صنعتی محسوب می شوند، چرا که تاکنون جایگزین مناسبی برای استفاده از آن در ساخت کارخانه ها وجود نداشته است. سوله ها جدای از مصارف ذکر شده در ورزشگاه ها و باشگاه ها، انبارهای بزرگ و کوچک نگهداری مواد غذایی، سردخانه های صنعتی، انبار ماشین آلات، پالایشگاه ها و کاربردهای بی شمار دیگر نیز کاربرد دارند. از انواع سوله های موجود می توان برای ساخت مرغداری، دامداری و حتی گلخانه های ویژه استفاده کرد.[ بازدید : 10440 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

يکشنبه 1 مرداد 1402
18:46
خبرنویس


قبرس یکی از بزرگترین جزایر دریای مدیترانه است که به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود. شمال در شمال شرقی جزیره است. اگرچه دو کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی در یک جزیره قرار دارند و به یکدیگر متصل هستند، اما از نظر قوانین، فرهنگ، مذهب و زبان تفاوت دارند. امروزه قبرس در بین شهروندان اروپایی بسیار محبوب است و گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان به سواحل این کشور سفر می کنند. با پیشرفت قبرس شمالی در صنایع مختلف، همراه با مهاجرت گردشگری، این کشور به محیطی ایده آل برای تحصیل دانشجویان تبدیل شده است و روز به روز بر تعداد متقاضیان تحصیل در قبرس شمالی افزوده می شود. در مقاله هزینه زندگی دانشجو در قبرس یورومای به شرایط زندگی دانشجویان در قبرس شمالی و هزینه های زندگی در قبرس شمالی، تحصیل در قبرس شمالی و مزایا و معایب آن، هزینه تحصیل و ... می پردازیم. . . برای ارسال برای شما عزیزان.

مزایای زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

در زیر می توانید برخی از مزایای زندگی و تحصیل در قبرس شمالی را مشاهده کنید.

• کیفیت بالای زندگی و رفاه در قبرس شمالی

هزینه کم زندگی

• آب و هوای مدیترانه ای و مطبوع

• دسترسی به طبیعت و گردشگری

• آمدن ایران

• هزینه های تحصیلی پایین در قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورها

• تدریس بسیاری از دوره های بین المللی در دانشگاه ها

• برای تحصیل در قبرس شمالی نیازی به ویزا نیست

• فرآیند کوتاه و سریع اعزام دانشجویان خارجی برای تحصیل در قبرس شمالی

محبوبیت ترکی، یونانی و انگلیسی

• در دسترس بودن دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند

• مدرک زبان معتبر (مثلا آیلتس) لازم نیست.

• پتانسیل تحول دانشگاه

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

قبرس شمالی بخش ترکی و ترک زبان قبرس است که تحت کنترل ترکیه است. لازم به ذکر است که برای تحصیل در قبرس نیازی به اخذ ویزا نمی باشد و همین امر باعث شده تا تعداد دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در قبرس شمالی را دارند افزایش یافته و روند اعزام آنان تسریع شود. اخیرا مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی در بین دانشجویان ایرانی بسیار رواج یافته است و عواملی مانند نزدیکی قبرس به ایران، وجود دانشگاه های آموزش زبان انگلیسی، آب و هوای خوب و... . . این دلیل محبوبیت مهاجرت در این کشور است.

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

به طور کلی می توان گفت که هزینه های زندگی و هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی در شرایط بسیار خوبی برای دانشجویان قرار دارد. به طور متوسط ​​هزینه زندگی برای یک دانشجو در قبرس شمالی بین 350 تا 600 دلار (آمریکا) در ماه است و استاندارد زندگی در این کشور بالا است. به طور متوسط، هزینه خرید غذا برای یک هفته حدود 100 دلار است، در حالی که هزینه غذا در قبرس شمالی کمتر است، اما رستوران ها گران هستند. علاوه بر غذا، قیمت سایر ملزومات زندگی در قبرس شمالی نیز مناسب است، به عنوان مثال اجاره آپارتمان یک خوابه 1989 لیر، بنزین یک لیتری 7.08 لیر و حمل و نقل عمومی 332.12 لیر در ماه است.

هزینه تحصیل برای دانشجویان در قبرس شمالی

در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هزینه تحصیل در قبرس شمالی بسیار پایین است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به طور متوسط ​​حدود 4000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد 2000 دلار است. البته فراموش نکنید که در قبرس شمالی دانشگاه هایی وجود دارند که به دانشجویان بورسیه می دهند. به عنوان مثال، دانشگاه مدیترانه شرقی یک دانشگاه دولتی است که تا 50 درصد از شهریه برخی از دوره های خود را با بورسیه تحصیلی ارائه می کند. این امر هزینه زندگی دانشجویان در قبرس شمالی را کمی بیشتر کاهش می دهد. البته فراموش نکنید که دولت قبرس شمالی مبلغ 500 لیر به دانشجویان خارجی کمک هزینه می دهد.

برخی از دانشگاه های قبرس شمالی علاوه بر بورسیه، خوابگاه هایی را نیز برای دانشجویان خود در نظر می گیرند که مجهز و ارزان هستند. استفاده از خوابگاه مزایای زیادی برای دانشجویان دارد که مهمترین آن کاهش هزینه ها می باشد. صرفه جویی در زمان به دلیل مسافت کوتاه به کالج ها، کلاس ها و دپارتمان ها، استفاده سریع از سایر دانشجویان، آشنایی با محیط فرهنگی و آموزشی قبرس شمالی و تبادل فرهنگی. . . هاستل ها در قبرس شمالی مزایای دیگری نیز دارند.

میانگین هزینه خوابگاه های دانشجویی در هر ترم 1300 دلار برای اتاق یک نفره، 650 دلار برای اتاق دو نفره و 300 دلار برای اتاق چهار نفره است و نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.

برخی از دانشجویان هستند که ترجیح می دهند به جای خوابگاه، آپارتمانی در نزدیکی دانشگاه خود اجاره کنند. باید گفت که هزینه اجاره آپارتمان در قبرس شمالی زیاد نیست اما نسبت به هزینه خوابگاه تفاوت آشکاری دارد. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه ماهانه از 200 دلار معادل 1700 لیر شروع می شود و به بیش از 250 دلار می رسد.

کار همزمان با تحصیل در قبرس شمالی

شرایط زندگی دانشجویان در قبرس شمالی برای هر دانشجو متفاوت است. برخی از دانشجویان به هر دلیلی که ممکن است برای کسب تجربه یا کسب درآمد لازم باشد در کنار تحصیل خود کار کنند. دانشجویان در قبرس شمالی حق دارند 20 ساعت نیمه وقت در هفته دریافت کنند که مهاجرت به قبرس بایورومای می تواند در طول تابستان به تمام وقت تبدیل شود. البته در نظر داشته باشید که دانشجویان ایرانی با دریافت کارت اقامت موقت ترکیه می توانند در تمام فصول به صورت تمام وقت کار کنند.

برخی ممکن است فکر کنند که یافتن کار در قبرس شمالی بسیار دشوار است. باید بگوییم که این فرض اشتباه است، زیرا سایت ها و مراکز کاریابی زیادی در قبرس شمالی وجود دارد و دانشجویان می توانند در شغل مورد نظر خود کار کنند.

درآمد دانشجویانی که در حین تحصیل کار می کنند بسته به کار و مدت زمان فعالیت متفاوت است. با این حال، تقریباً می توان گفت که دانشجویان در طول تحصیل حداقل 800 یورو در ماه درآمد دارند.

برنامه نویسی، فناوری اطلاعات، بازاریابی، رستوران، پذیرایی، مهمان نوازی، پشتیبانی تلفنی و غیره. . . این یکی از محبوب ترین مشاغل در بین دانش آموزان در قبرس شمالی است.

ویزای تحصیلی قبرس شمالی پس از فارغ التحصیلی

زندگی دانشجویی در قبرس شمالی و تحصیل در این کشور شامل مزیت های زیادی برای دانشجویان به خصوص کسانی است که دارای رزومه و یا توانایی مالی کافی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکا، استرالیا، کانادا و ... هستند. . . خیر از آنجایی که بسیاری از اتباع خارجی قصد دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت تحصیلی را دارند. در نتیجه فرصت های شغلی برای این افراد بسیار مهم است. بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در قبرس شمالی مجوز کار دریافت می کنند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در قبرس شمالی نگران نباشند و فرصت های شغلی مختلفی در زمینه های مختلف مانند فروشگاه ها، هتل ها، بانک ها و سایر مراکز اقتصادی وجود دارد.

ابتدا باید به اتباع خارجی پیشنهاد کار برای کار در قبرس شمالی داده شود و سپس افراد باید برای شغل مورد نظر خود از کارفرما پیش قرارداد بگیرند تا وضعیت فارغ التحصیل بتواند برای مجوز کار در قبرس شمالی اقدام کند. پس از صدور مجوز کار توسط دولت قبرس شمالی، فرد می تواند در شغل مورد نظر خود شروع به کار کند.

توجه داشته باشید که مهاجرت به قبرس شمالی می تواند برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشوری ساده تری را دارند فرصتی باشد و فرصتی برای مهاجرت به سایر کشورهای پیشرفته ایجاد کند. مهاجرت تحصیلی ساده ترین راه برای مهاجرت به قبرس شمالی است زیرا مهاجرت تحصیلی به دانشجویان این امکان را می دهد تا با پرداخت هزینه های مناسب مدرکی در رشته مورد نظر خود کسب کنند و فرصت های شغلی مناسبی را به دست آورند.

برخی از دانشگاه ها در قبرس شمالی انجمن هایی را برای کمک به دانشجویان برای یافتن و درخواست فرصت های شغلی مناسب ایجاد کرده اند. این انجمن ها با هدف گرد هم آوردن دانشگاه ها و صنایع مختلف ایجاد شدند. عموماً دانشجویان می توانند حداقل 3 ماه پس از فارغ التحصیلی شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و شروع به کار کنند.

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

تمامی دانشجویانی که در دانشگاه قبرس شمالی ثبت نام کرده اند، چه خصوصی و چه دولتی، می توانند یک حساب بانکی در قبرس افتتاح کنند. فرآیند افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی بسیار ساده است و متقاضی می تواند پس از ارائه مدارک مورد نیاز و طی مراحل افتتاح حساب بانکی شماره حساب و کارت بانکی دریافت کند. خوشبختانه می توان گفت که تقریباً در تمام بانک های قبرس شمالی امکان افتتاح حساب و پذیرش کارت های بانکی وجود دارد. برای افتتاح حساب بانکی دانشجویی باید مدارکی از قبیل پاسپورت، کارت دانشجویی، فرم تحصیلی و آدرس ارائه دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که امکان انتقال پول از کشورهای دیگر به عنوان مثال ایران به حساب شخصی دانشجویان در قبرس شمالی و بدون گذراندن مراحل پیچیده و دشوار وجود دارد.

بیمه و ارائه خدمات پزشکی به دانشجویان در قبرس شمالی

یکی دیگر از مزایای دانشجویانی که در قبرس شمالی زندگی می کنند و در این کشور تحصیل می کنند، دریافت بیمه درمانی و خدمات رایگان است. دانشجویان می توانند در ازای بخشی از شهریه خود از این موسسات بهره مند شوند و نیازی به پرداخت کلیه هزینه های درمانی و درمانی که در کلینیک ها و بیمارستان های دولتی انجام می شود را ندارند. همچنین محدودیت‌ها مانع از دسترسی دانشجویان به مراکز درمانی نمی‌شود و می‌توانند همواره از تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها استفاده کنند، در صورت لزوم تحت معاینات و عمل‌های جراحی قرار بگیرند. البته توجه داشته باشید که برخی از خدمات پزشکی مانند جراحی پلاستیک، بارداری و مراقبت از دندان در قبرس شمالی و خدمات پزشکی برای دانشجویان در قبرس شمالی شامل نمی شود.


[ بازدید : 7631 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

ویشکا آسایش در دراکولا ساخت مهران مدیری

يکشنبه 1 مرداد 1402
10:51
خبرنویس

در این مقاله می پردازیم به بیوگرافی ویشکا آسایش بازیگر خوش استایل سینما و تئاتر ایران که این روزها در سریال دراکولا ساخت مهران مدیری نقش آفرینی می‌کند.


ویشکا آسایش بازیگر خوش استایل سینما و تئاتر ایران

ویشکا آسایش بازیگر خوش استایل سینما و تئاتر ایران

بیوگرافی

ویشکا آسایش متولد آبان ماه سال 1351 است. او نوه شین پرتو (نویسنده و شاعر) و خواهرزاده مازیار پرتو (فیلمساز ایرانی) می‌باشد. او از ازدواجش با رضا قبادی یک فرزند پسر با نام گیو دارد. مدرک تحصیلی او طراحی صحنه از کشور انگلستان است.


ویشکا آسایش بازیگر خوش استایل سینما و تئاتر ایران

ویشکا آسایش بازیگر خوش استایل سینما و تئاتر ایران

این بازیگر در سن 14 سالگی به همراه خواهرش برای تحصیل راهی لندن شدند; اما مجبور شدند در آلمان نزد عمویشان بمانند و آنجا مشغول تحصیل شوند. آن زمان به دلیل استرس‌های جنگ و در تماس نبودن با خانواده دوباره به ایران بازگشتند.


کودکی ویشکا آسایش

کودکی ویشکا آسایش

ویشکا آسایش بعد از دریافت دیپلم، برای اولین بار در سریال امام علی (ع) جلو دوربین رفت که در این سریال نقش قطام را دارد. او پس از اتمام این سریال جهت ادامه تحصیل به انگلستان رفت.

شروع بازیگری ویشکا آسایش

در یک مهمانی خانوادگی و دوستانه، محمد رضا شریفی نیا او را می‌بیند و پیشنهاد بازی درسریال امام علی (ع) را به دایی او می‌دهد. ویشکا آسایش مدتی بعد در جریال این پیشنهاد قرار گرفته و تست بازیگری برای نقش قطام میدهد.


ویشکا آسایش و فرزندش

ویشکا آسایش و فرزندش

بعد از نقش قطام، ویشکا آسایش در فیلم سینمایی ساحره بازی کرد و این اولین تجربه سینمایی وی بود.


ویشکا آسایش بیشتر ژانرهای طنز چون نهنگ عنبر، دراکولا، خوب بد جلف، ورود آقایان ممنوع و … را در رزومه هنری خود دارد.


ویشکا آسایش، مهناز افشار، رضا عطاران

ویشکا آسایش، مهناز افشار، رضا عطاران

ویشکا آسایش این روزها در سریال طنز دراکولا نقش همسر دوم مهران مدیری به نام ژاله کبیری را دارد. این سریال طنز که در ابتدا به شکل اشرافی شروع شد بسیار مورد انتقاد قرار گرفته و شروعی بسیار معمولی را از خود نشان داده است. با این وجود پس از گذشت قسمت‌های بسیار از این سریال، همچنان چندان نتوانسته است نظرهای بسیاری را به خود جلب کند.


ویشکا آسایش در دراکولا ساخت مهران مدیری

ویشکا آسایش در دراکولا ساخت مهران مدیری

فعالیت ورزشی ویشکا آسایش

از ورزش های مورد علاقه ویشکا آسایش کوه نوردی، دوچرخه سواری، شنا، سوارکاری و …. است. او نقش‌های چالشی تاریخی را به دلیل آموختن ورزش‌هایی چون شمشیرزنی و سوارکاری دوست دارد. همچنین از او میتوان به عنوان یک کوهنورد حرفه‌ای نام برد که موفق به فتح قله دماوند شده است.


ویشکا آسایش در دراکولا ساخت مهران مدیری[ بازدید : 89 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنویس است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار عطر مردانه اورجینال انجام پروژه متلب نمای چوبی چوب نما مشاور گروپ لیزر فوتونا اسپیس تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]