6 چیز مشترکی که با جواهرده رامسر دارد

دوشنبه 10 مهر 1402
22:33
خبرنویس


یكی از زیباترین ییلاق های رامسر و حتی استان مازندران جواهرده نام دارد. ولی به هر حال از این به بعد ممکنه پستهایی هم توی این وبلاگ نوشته بشه که صرفا بچگانه نیست، در ارتباط با کودکان نیست و حتی ممکنه مادرانه نباشه. شغل اصلی مردم چمخاله، کشاورزی و صیادی و مهمترین محصول کشاورزان این شهر، برنج و هندوانه است و سالانه مقادیر زیادی از تولیدات این کشاورزان به بازارهای استان و حتی سایر نقاط کشور صادر میشود. ساحل چمخاله، ساحلی زیبا و دیدنی، در ده کیلومتری شهر لنگرود استان گیلان همچون نگین انگشتر میدرخشد. سپس موقعیت گردشگری و جغرافیایی ساحل، نحوه دسترسی به ساحل ، نمایشگاهها و جشنوارههای تابستانه چمخاله، سواحل چمخاله، تفریحات رایگان و غیر رایگان ساحل چمخاله را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. روستای لاویج از زیباترین ییلاقهای مازندران و یکی از جاهای دیدنی نور است که در میان جنگلهای انبوه قرار دارد و اطراف این روستا را جاذبههای طبیعی چشمنوازی پوشاندهاند. جواهردشت یک روستای ییلاقی رویایی ، از جاهای دیدنی گیلان است و در بخش چابکسر قرار دارد. این روستای دوست داشتنی در فاصله بسیار كمی از شهر رامسر و با فاصله ۲۶ كیلومتری واقع شده است. دریاچه قو جواهرده رامسر در واقع یكی از جاذبه های گردشگری از میان جاذبه های بی شمار مازندران است كه الی گشت این جاذبه گردشگری دوست داشتنی را به شما بویژه در فصل گرما پیشنهاد می دهد. ییلاق یا جنگل الیمستان نیز که در فاصلهی ۳۰ کیلومتری آمل و در جاده هراز است، یک منطقهی سرسبز و بکر برای گردش در جنگل به شمار میرود. عکس برداری از طبیعت بی نظیر اطراف دریاچه میتواند سوژه هایی جذاب به همراه داشته باشد. ناگفته نماند؛ در مسیری که به سمت دریاچه قو می روید، با صحنه های بسیار زیبا و فوق العاده ای رو به رو خواهید شد و طراوت و سر سبزی دل انگیز طبیعت، حس خوبی را به شما هدیه می دهند و مطمئنا در هیچ جای دیگر نمی توانید با چنین صحنه هایی مواجه شوید.

طبیعت زیبای کشور عزیزمان♥ ✓گردنه حیران 🇮🇷 دلیل دیگری که این دریاچه انتخاب خوبی است بر میگردد به مکان مرکزی ان که نزدیکی روستای جواهرده است روستایی که جاذبه های خاص خود را دارد. اگر از اهالی شهر رامسر بپرسید چند جای دیدنی را نام ببرند قطعا در بین نام ها دریاچه قو را خواهید شنید. اگر می خواهید دشت پر از گل های زیبای شقایق را ببینید، بهتر است در بهار فصل های اردیبهشت و خرداد به این منطقه بروید. از روستا تا آبشار فقط باید پیاده بروید که به دلیل شیب آن حدود 3 ساعت طول می کشد. در مسیر دریاچه قو، سه رستوران خوب و معروف وجود دارد که کیفیت آن از نظر افرادی که در آنجا بوده اند تا حدودی تضمین شده است، کافه جمشید معروف در این مسیر است علاوه بر آن رستوران سلیمی و اکبر جوجه هم در این مسیر مشاهده می شود. در این مکان، چندین سویت و هتل خوب احداث شده است که از کیفیت بالایی برخوردارند، البته آنها که رفته اند بیشتر از نمای رو به دریاچه آن تعریف کرده اند که منظره فوق العاده ایست برای آنکه صبح آرامی در کنار آن داشته باشید. در مورد کیفیت مسیر هم باید بگوییم که مسیر به دستور رضا شاه ساخته شده و با توجه به سختگیریهای او، این مسیر تا کنون از کیفیت بالایی برخودار است و آنچنان سختی حس نخواهید کرد. آنها غذا را در کیفیت بالایی طبخ می کنند که خستگی از هر مسافری می برد. جنگل سخت سر اطراف دریاچه قو وجود دارد و این جنگل را هم می توان به عنوان یکی از مکان های دیدنی اطراف دریاچه قو بر شمرد. البته این آبشار تنها جاذبه دیدنی نزدیک به دریاچه قو نیست، روستای جواهرده را می توان اصلی ترین و جذاب ترین مکان دیدنی به این دریاچه بر شمرد. مردم رامسر هم از این قاعده مستثنی نبودهاند، آنها به ساحل خزر دسترسی دارند، ولی می خواستند با بقیه جاهای دیدنی شمال متفاوت باشند، آنها نمی خواستند تنها یک شهر ساحلی باشند، آنها می خواستند در قلب خود جایی داشته باشند تا چیزی به سرسبزی شمال اضافه کنند.

برای آشنایی با این جنگل سر سبز تنها کافیست 7 دقیقه از زمان خود را استفاده کنید. حمید اشرف میگوید اسلامی از سال ۱۳۴۲ به خدمت ساواک درآمد و اولینثمره همکاری نیرنگآمیزش این بود که سر قرار مشترک با دو عضو دیگر بهنامهای ظریفی و افشار، هر دو را لو داد و باعث دستگیریشان شد. را خریداری نمایید. آب هوای فوق العاده و زیبایی بی انتها در این منطقه موجب شده است هر ساله، افراد زیادی با استفاده از تور های مسافرتی به این منطقه سفر کنند. در سفرهایمان به نوشهر از شهرستان رویان مازندران که عبور می کردیم, تابلو آبشار آب پری (پری اُ در گویش محلی) را بارها دیده بودیم. حدودا با طی مسافت بیست کیلومتری در این جاده به تابلو ها خوب نگاه کنید آنجا شما به سمت دریاچه قو راهنمایی می شوید. بهترین هتل آپارتمانهای رامسر با امکاناتی خوب و قیمتی مناسب از دیگر اماکن اقامتی این شهر هستند که متقاضیان زیادی دارند. مجتمع ساحلی اسپیناس پلاژ رامسر یکی دیگر از اماکن اقامتی این شهر محسوب میشود که در نزدیکی ساحل دریای خزر واقع شده است. این هتل با کلبههای جنگلی منحصر بفرد جزو هتل های خاص شمال محسوب میشود. ایران به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص و راه آهن سراسری که داشت محل بسیار خوبی برای جا به جایی سریع اسلحه و مهمات بین نیروهای متفقین محسوب می شد. این روستا از شمال به شهر هشتپر(تالش) و از جنوب به رضوانشهر میرسد.منطقهی گیسوم به دلیل شرایط آبوهوایی خاص خود، دارای زمینهایی مرغوب برای باغبانی و کشاورزی میباشد. ساحل گیسوم در نزدیکی شهرهایی مانند رضوانشهر، هشتپر، تالش، انزلی، ماسال و رشت قرار دارد.

این هتل در نزدیکی دریای خزر قرار گرفته و دارای محوطه و ساحل اختصاصی است. توجه داشته باشید که برای بازدید و وارد شدن به محوطه دریاچه قو رامسر، باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازید زیرا این منطقه متعلق به بخش خصوصی است و هزینه هایی را که بابت ورودی از مردم می گیرند، صرف جمع کردن زباله های آن اطراف می کنند. با توجه به بکر بودن منطقه و مشخص نبودن مسیرها، حتما این سفر را با همراهی یک گروه و حضور افراد باتجربه انجام دهید. در صورت وجود مه غلیظ، حتما با کمک راهنمای محلی اقدام به کوهنوردی یا طبیعت گردی در این منطقه کنید. پس از پرداخت هزینه می توانید از طبیعت فوق العاده این منطقه لذت ببرید. برای رسیدن به دریاچه قو جواهرده از جاهای دیدنی رامسر می بایست از دریاچه قو به سمت پایین جنوب این روستا ودر مسیر جواهرده به رامسر، یك جاده فرعی و خاكی را مشاهده خواهید كرد كه می توانید از این مسیر دریاچه قو برسید. هنگام رسیدن به پایین کوه، 311 پله تا رسیدن به قلعه پیش پای شما قرار دارد. در مسیر برگشت تصمیم گرفتیم از جاده توسکستان برویم.جاده ای با انواع زیباییهای طبیعی و متفاوت، از مناظر جنگلی انبوه گرفته تا ارتفاعات مه آلود و دشتهای فراخ. آبشار بابا ولی در روستای بابا ولی و در پنج کیلومتری جاده دیلمان به آسیابر که در ساحل رودخانه پاکرود واقع شده و این آبشار فصلی است که بر اثر آب شدن و ذوب برف های ارتفاعات اطراف آن به جریان می افتد و تصویری رویایی به همراه صدایی دل انگیز از خود ارائه می دهد. این دریاچه زیبا در ارتفاعات رامسر قرار گرفته است و اطراف آن، آلاچیق هایی جذاب وجود دارد که می توانید آن ها را برای خود اجاره کنید. دارای ۱۰ واحد اقامتی، رفاهی و خدماتی با کیفیت و زیبا میباشد.

این هتل دارای اتاقها و ویلاهای یک تخته، دو تخته، سه تخته و چهار تخته مشرف به جنگل و دریاچه است و از امکانات آن میتوان قایق سواری در دریاچه، رستوران با انواع غذاهای ایرانی و محلی، پارکینگ و … هتل لیدو رامسر که به عنوان بهترین هتل رامسر رو به دریا نیز شناخته میشود، دارای ۱۳ طبقه و ۶۰ اتاق یک تخته، دو تخته، سه تخته، چهار تخته و سوئیت است. برای اینکه یک مکان در شمال دیدنی به شمار بیاید باید ویژگی هایی زیادی داشته باشد در کلام محلی های شمال گویی این دریاچه دارای ویژگی های بسیاری است که توانسته در زمره جاهای دیدنی قرار بگیرد. برای اینکه پاسخ این سوال را بشنوید با این مطلب از سفرزون همراه باشید. شاید برای خیلی از افراد این سوال پیش آید که بهترین هتل رامسر کجاست؟ افراد می توانند با خرید بلیط هواپیما رامسر و سفر به این شهر، به راحتی به طرف دریاچه قو حرکت کنند و از لذت قایق سواری و پارو زدن در این دریاچه فوق العاده زیبا بهره مند شوند. رستوران هتل ساحلی کیمیا در طبقه آخر قرار گرفته و نمایی زیبا و بینظیر مشرف به دریا و ساحل دارد. البته هنگامی که نسیم در آنجا شروع به وزیدن می کند دما مسئله حاشیه ای است و شما رایحه جنگل خورده به آب را حس خواهید کرد رایحه ای که ساحل شمال هم ندارد! رامسر از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است که در میانه جنگل، کوه و دریا قرار دارد و همین امر محبوبیت آن را بیشتر می کند. چمخاله یکی از شهرهای ساحلی بسیار جذاب در استان گیلان است. ماسوله جز شهرهای خنک برای مسافرت در تابستان محسوب میشود. شهر رامسر به دلیل ساحلی بودن و نزدیکی به دریا و جنگل به عنوان عروس مازندران شناخته میشود.

در نزدیکی این دریاچه جذاب، روستا های متعددی وجود دارد و شما نیز می توانید از مردم محلی آن اطراف که غرفه دارند؛ انواع ترشی ها، انواع مربا ها، غذا های محلی، انواع صنایع دستی مانند سفال، نمد، چادر بافی و… جواهر ده در فاصله ۲۶ کیلومتری از رامسر قرار دارد و به راحتی می توانید آن را پیدا کنید. نسیمی كه به چهره شما می ورد بی اختیار موجب می گردد تا چشمان خود را ببندید، روحتان تازه می گردد و مات و مبهوت آب و هوای دل انگیز و تمیز اطراف دریاچه خواهید شد. از این به بعدِ مسیر، یک جاده خاکی و پرشیب است که باید 17 کیلومتر از آن را طی کنی تا در ارتفاع 2600 متر از سطح دریا به دهکده ییلاقی مازیچال برسی. در طول مسیر یا در منطقه سوباتان میتوانید گله گوسفندها را هم ببینید و از دیدن طبیعت زنده لذت ببرید. در بخش جنوبی دیوار و نزدیکی خندق، میتوانید شاهد کورههای آجرپزی باشید. این مجموعه در نزدیکی رامسر و در شیرود قرار دارد. میباشند. همچنین در این مجموعه رستوران، کافی شاپ و پارکینگ نیز برای رفاه بیشتر مسافران در نظر گرفته شده است. در کتاب زیده التواریخ از این قلعه سخن به میان آمده است همچنین درکتاب جامع التواریخ خواجه رشید الدین فضل الله همدانی و از وقایعی که در سال 536 هجری قمری در این قلعه اتفاق افتاده وقلعه به تسخیر اسماعیلیان درامد سخن به میان آمده است. این هتل جنگلی و مدرن در سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز نمود.

از جواهرده به سمت رامسر كه می روید، یك جاده فرعی و خاكی را می بینید كه می توانید از طریق آن به دریاچه قو برسید. 1. مهم ترین نکته ای که در سفر به ییلاق سوباتان تالش دارد، نداشتن آنتن موبایل است که این شرایط یک مزیت محسوب می شود، زیرا شما چند روزی که در دل طبیعت هستید، از فضای مجازی و دنیای اطراف دور خواهید بود و بدون دغدغه و فکر کردن به زندگی روزانه خود، می توانید از طبیعت و زیبایی هایش لذت ببرید و فکر خود را آزاد کنید. این هتل آپارتمان ۳ ستاره در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز نمود. از امکانات هتل ۳ ستاره کیمیا میتوان به سالن صبحانه، رستوران، کافی شاپ، پارکینگ، سالن جلسات، اینترنت، فضای سبز، آلاچیق، اتاق چمدان و … مهماننوازی شمالیهای دوستداشتنی را از گرمای شنهای ساحل چمخاله نیز میتوان حس کرد. جایی که همیشه چیز جدیدی برای شگفت زده کردن شما دارد و هیچ وقت شما را ناامید نمیکند. رستوران های حرفه ای که اطراف این دریاچه قرار دارند همراه با آلاچیق های ساخته شده در کنار دریاچه همه چیز را فوق العاده راحت می کند. بالا رفتن از آنها کار راحتی نیست؛ اما منظرهای که در بالای قلعه منتظر شماست، تمام خستگی را از تنتان بیرون میکند. همانطور که در بالا گفتیم دریاچه قو یک مکان طبیعی است که طی یک پروژه عملیاتی حساب شده توسعه پیدا کرده و تبدیل به یک مکان مدرن برای تفریح شده است. این پل در کشوری که مهندسی مدرن تازه در آن در حال ظهور بوده و هست حرف های بسیاری برای گفتن دارد . پس از این اتفاق مسجد دو بار مورد بازسازی قرار گرفت و در حال حاضر میزبان مردم و مسافران منطقه است. دریاچه قو رامسر در ابتدا مانند یک آبگیر کوچک به نظر می رسید اما در حال حاضر توسعه یافته و به یک مکان بی نظیر برای گردشگری و تفریح تبدیل شده است.

در اوایل مسیر به دو راهی میرسید که باید جادهی سمت چپ را دنبال کنید، جادهای فرعی و آسفالتهی باریک، با پیچ و خم بسیار و در حدود ۷ کیلومتر که ابتدا ما را به روستای لهاش و پس از ۵ کیلومتر مسیر خاکی به روستای الیمستان میرساند. برای این که به دریاچه قو رامسر بروید؛ ابتدا باید خود را به روستای جواهر ده برسانید. در بهار و اوایل پاییز روزهایی خنک و بارانی را تجربه خواهید کرد. از اوایل بهار و تا اواخر تابستان، بهترین فصل سفر به این جنگل است که آب و هوای دلانگیز و ملایمی دارد. پس از رسیدن به این روستا یک ساعت و نیم راهپیمائی در پیش دارید تا به این دشت بینظیر برسید. فصل بهار به دشت دریاسر که بروید می توانید نظاره گر دشتی از گل زرد بهاری باشید. البته اگر به بی راهه هم بروید ناراحت نخواهید شد برای اینکه مسیر آنقدر زیبا است که نمی توان به سادگی چشم از آن برداشت. دریاچه قو در عین اینکه آرامش دریا را به شما هدیه می دهد امکانات تفریحی دیگری چون قایق پارویی، رستوران های فوق العاده و با کیفیت و امکان اسکان را نیز می دهد. نهر دیگری را که به کار کنده منتهی می شد نیز دیدیم ار آنجا به امامزاده رسیدیم که در محلی به نام خرابه شهر ساخته بودند و اطرافش قبرستان بزرگی بود.(امام زاده چهارکوه) ایرانیان متمکن مردگان خود را به کربلا می فرستند و کمتر مسافری به ایران آمده و با کاروان هائی که مردگان خود را می برند روبرو نشده است. امامزاده یحیی و امامزاده قاسم، جاذبههای گردشگری مذهبی در این منطقه ییلاقی هستند. بعد از ورود به جاده دو هزار به دوراهی امامزاده قاسم خواهید رسید.


[ بازدید : 10041 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنویس است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار عطر مردانه اورجینال انجام پروژه متلب نمای چوبی چوب نما مشاور گروپ لیزر فوتونا اسپیس تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]