خرید نرم افزار نگهداری و تعمیرات

شنبه 29 مرداد 1401
10:14
خبرنویس

اما این کار ساده یا کوتاه مدت نیست و نیازمند صرف زمان و انرژی قابلتوجهی است. در شرکتهایی که ماشین آلات تولید آنها از انگشتان دست فراتر میرود، نگهداری سوابق عملیات انجام شده روی ماشینها و پیش بینی عملیاتی که باید انجام شود، نیازمند سیستم اطلاعاتی خواهد بود. به همین دلیل ملاک دو سوت تعمیر برای پا گذاشتن در این مسیر و خدمت رسانی به مشتریان، انجام تعمیرات با بالاترین کیفیت و به دست آوردن قیمت مناسب و منصفانه است. ممیزی همیشه آسان نیست و بدون داشتن ابزار و دانش مناسب دشوارتر است و احتمال شکست در حسابرسی، سردردهای بزرگ و خطر از دست دادن هزاران یا میلیون ها دلار را به همراه دارد. امروزه ارتباط تنگاتنگی بین این مفاهیم و ابزار بوجود آمده است. پرسش ها ی این بخش از بین سوالات کاربردی و پرتکرار کاربران برگزیده شده و پس از پاسخگویی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت . گزارش ها و برنامه ریزی های متفاوت از طریق نرم افزار موجود بر روی سرور امکان پذیر خواهد بود. این امر کمک میکند تا فعالیتهای پیشگیرانه و پیشگویانه مورد نیاز به انجام برسد و یا راهحل را از طریق سازندۀ دستگاه پیگیری کرد. این امر باعث میشود که گزارش­گیری در مورد این هزینه ها، مشاهده محل مصرف بودجه و تصمیمگیری آگاهانه درباره هزینه های سرمایهای آسان شود.


نرم افزار CMMS به شما این امکان را می­دهد که داده­ها را از مناطق مختلف عملیات نگهداری و تعمیرات خود جمع آوری کنید و با قالب­های گزارش­گیری آنها را درک کنید. شما نمی­توانید معیارها را بدون ابزار، فرآیندها و افراد مناسب ردیابی کنید. این اعداد را می گیرد و معیارها را در طول زمان ردیابی می­کند تا شما بتوانید دید بلندمدتی از عملکرد خود داشته باشید. همچنین تجزیه و تحلیل معیارها و استراتژی­های تنظیم دقیق بر اساس داده­ها را آسان­تر می­کند. به سرعت روندها را تجزیه و تحلیل کنید، مشکلات تکراری را شناسایی کنید، هزینه­ها را پیگیری کنید، و موارد دیگر. یک CMMS به شما این قدرت را می­دهد که چک لیست­های نگهداری و تعمیرات، گردش کار، قالب­های گزارش گیری و موارد دیگر را بسازید تا کارها را آسان­تر و سریع­تر کنید. یک نرم افزار CMMS به شما کمک می­کند از این سناریوهای وحشتناک اجتناب کنید. یک نرم افزار CMMS با ارائه یک مرکز متمرکز برای اطلاعات، منابع نگهداری و تعمیرات را به راحتی در دسترس هر کسی قرار می­دهد. وقتی همه در یک سازمان به مسالهٔ نگهداشت و نحوهٔ پشتیبانی از آن فکر کنند بسیاری از جنبههای این مرکز به سمت بهتر شدن حرکت میکند.

خرید نرم افزار نگهداری و تعمیرات

معیارهای نگهداری و تعمیرات، عمل را به اعداد تبدیل می­کنند تا بتوانید عملکرد همه و همه چیز را در عملیات خود اندازه­ گیری کنید. همچنین این منابع را به صورت دیجیتالی در دسترس قرار می­دهد، بنابراین همه می­توانند به اطلاعات یکسان دسترسی داشته باشند، بهترین شیوه­ها را دنبال کنند و کار را در سریع­ترین زمان ممکن انجام دهند. اصلا بیایید بدانید pm یعنی چه ، نرم افزار pm نگهداری از تجهیزات در دوره های زمانی معین و بر اساس زمانبندی آنها صورت می پذیرد. کلیه پرسنلی که از نرم افزار استفاده می کنند، میتوانند فیلم های آموزش بخش بندی شده بر مبنای هر ماژول را مشاهده کنند تا به صورت گام به گام و همراه با مثال و نمونه با نحوه کار نرم افزار آشنا شوند. این نرم­ افزار به روز رسانی های دستورکارها را در لحظه ارائه می­دهد، مانند وضعیت اولویت، دستورکار مختص به چه کسی است و انجام آن چه مدت طول می­کشد، بنابراین می­توانید منابع اضافی را در صورت نیاز اختصاص دهید. شروع از صفر با هر PM، تعمیر یا گزارش، زمان بیشتری می­برد و منجر به خرابی و هزینه­ های اضافی می­شود.

https://pmworks.ir/دمو-نرم-افزار-نگهداری-و-تعمیرات/

نرم­افزار CMMS با خودکار کردن فرآیند درخواست کار، تمام مراحل اضافی را حذف می­کند. یک CMMS میتواند به شما کمک کند تا هر یک از این مشکلات را با کمک به شما در ایجاد یک برنامه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه بهتر با ابزارهایی مانند دستورکار خودکار و زمانبندی آسانتر کار، حل کند. بهترین راه برای کاهش هزینه ضایعات و دوباره کاری، جلوگیری از خرابی برنامه ­ریزی نشده با سالم نگه­داشتن دارایی­ها توسط نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه است. نگهداری و تعمیرات اضطراری منبع اصلی انرژی تلف شده در تاسیسات تولید است زیرا منجر به مشکلات موجودی، زمانبندی ضعیف، دوباره کاری و موارد دیگر میشود. اگر افراد مناسب به دستورکارها توجه نداشته باشند، منجر به خرابی بیشتر، هزینه های بالاتر و تصمیم گیری ناآگاهانه می­شود. این ناکارآمدیهای کوچک منجر به مشکلات بزرگتر، مانند خرابی بیشتر و ممیزیهای ناموفق میشود. در چنین مواقعی تعمیرکار موتور یخچال را باز کرده و برای تعمیر خرابی به تعمیرگاه خود می برد.


[ بازدید : 2543 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

آیا سگ پامرانیان می تواند تخم مرغ بخورد؟

چهارشنبه 12 مرداد 1401
18:21
خبرنویس

همه ما دوست داریم که گاهی اوقات از غذایی که می‌خوریم به سگ خودمان هم بدهیم، حتی ممکن است گاهی اوقات سگ ما نیز تقاضای غذا کند. اما آیا می‌توانیم هر غذایی که میخوریم را به سگ خود بدهیم. بعضی از غذاها برای سگ ها مضر و خطرناک است و نباید به سگ داده شود. آیا تخم مرغ هم جزو این غذاهاست؟ آیا میتوانیم به سگ پامرانین خود تخم مرغ بدهیم؟ این سوالی است که ممکن است روزی از خودتان بپرسید. پس در این مقاله به این سوال پاسخ میدهیم که آیا خوردن تخم مرغ (خام، پخته) برای سگ پامرانین مضر است یا مفید.

این یک سوال روتین و پرتکرار است، زیرا بسیاری از صاحبان سگ برای صبحانه تخم مرغ می خورند، پس طبیعی است که گاهی اوقات فکر کنند که آیا تخم مرغ را میتوانند به سگ پامرانین خود بهند یا خیر. همه ما میدانیم که تخم مرغ برای انسان خوب است ولی برای سگ چطور؟

آیا خوردن تخم مرغ برای پامرانین ها بی خطر است؟

پاسخ یک بله بزرگ است. با این حال، مواردی وجود دارد که باید در نظر داشت.

فواید تخم مرغ برای پامرانین به شرح زیر است:

1- سالم نگه داشتن پوست و موی سگ

یکی از فواید بزرگ تغذیه تخم مرغ برای پامرانین این است که می تواند به سلامت پوست کمک کند. هر چند که ممکن است شما با نظافت به موقع و درست بتوانید پوست و پوشش سگ خود را تمیز و سالم نگه دارید، اما این کافی نیست. تغذیه سگ پامرانین نقش بسزایی در سلامت پوست و خز سگ دارد.

تخم مرغ به براق و قوی بودن موهای سگ پامرانین کمک میکند.

2- سرشار از ویتامین A

تخم مرغ نه تنها به قوی و سالم نگه داشتن خز پامرانیان کمک می کند، بلکه به عضله سازی و ترمیم بافت نیز کمک می کند.

3- تخم مرغ غذایی ارزان و مفید است

در صورتی که از تخم مرغ به عنوان غذای اصلی سگ استفاده نکنید،‌ اضافه کردن تخم مرغ به برنامه غذایی پامرانین به عنوان یک میان وعده گزینه عالی و کم هزینه است. چرا میگوییم که از تخم مرغ به عنوان غذای اصلی استفاده نشود؟

چون سگ ها برای اینکه نیازهای روزانه شان تامین شود به پروتئین، چربی، فیبر و مواد معدنی نیاز دارند و همه این موارد از طریق تخم مرغ تامین نمی‌شود. غذای سگ پامرانین باید حاوی درصد بالایی پروتئين و چربی باشد، تا نیازهای روزانه اش را تامین کند.

از طرفی سگ پامرانین متابولیسم خیلی سریعی دارد و خیلی زود انرژی غذای دریافتی‌ را می‌سوزاند؛ به همین دلیل اگر رژیم غذایی بد و بی‌کیفیتی داشته باشد به سرعت وزن کم می‌کند و دچار مشکلات گوارشی می‌شود.

حدود 10 درصد به میوه، سبزیجات و سایر مواد معدنی اختصاص داده می شود.

نکات مهمی که در تغذیه سگ پامرانین با تخم مرغ باید در نظر بگیرید

1-‌ هر روز به سگ خود تخم مرغ ندهید.

برخی از منتقدان می گویند که تغذیه با تخم مرغ سالم نیست، زیرا می تواند باعث کمبود بیوتین شود. اما این امر بسیار نادر است و برای این اتفاق، سگ باید به طور منظم مقدار زیادی با تخم مرغ تغذیه شود. بنابراین، مانند هر غذای دیگری، اگر به پامرانین خود تخم مرغ می دهید، باید در حد اعتدال باشد. حتی زیاد بودن یک چیز خوب هم بد است!

2- سعی کنید از دادن تخم مرغ خام به پامرانین خودداری کنید.

ممکن است خوردن تخم مرغ خام مشکل زیادی برای سگ ایجاد نکند، با این حال شخصا باید در رژیم غذایی خام بسیار مراقب باشید. برخی از نژادها هستند که می توانند رژیم غذایی خام را تحمل کنند. به طور معمول پامرانین یکی از آنها نیست.

3- مانند هر غذایی، همیشه احتمال عدم تحمل غذایی یا حساسیت غذایی وجود دارد. برخی از سگ ها به مرغ حساسیت دارند که جزء اصلی غذاهای تجاری و خانگی است. بنابراین، اگر قرار است برای اولین بار به پامرانین خود تخم مرغ بدهید، مانند هر غذای جدید دیگری، بهتر است 1 تا 2 روز بعد از آن پامرانین خود را تماشا کنید تا ببینید آیا عوارض جانبی وجود دارد یا خیر.

اکثریت پامرها تخم مرغ را دوست دارند و به راحتی آنها را تحمل می کنند. اما ممکن است سگ شما استثنا باشد، پس بهتر است رفتار سگ را بعد از خوردن تخم مرغ زیر نظر داشته باشید.

4- یکی از ساده ترین راه های دادن تخم مرغ به پامرانیان، تهیه تخم مرغ آب پز است. پس از خنک شدن، می توان آن را به راحتی به قطعات لقمه ای برش داد و در یک وعده غذایی مخلوط کرد.

5- برخی از سگ ها بعد از خوردن تخم مرغ دچار نفخ می شوند، پس اگر سگ شما زیادی نفخ دارد بهتر است مقدار کمی تخم مرغ به او بدهید، یا اصلا تخم مرغ را از سبد غذایی سگ حذف کنید.

دستورالعمل پخت تخم مرغ برای سگ پامرانین

دستور العمل های زیادی برای تهیه تخم مرغ برای سگ پامرانین وجود دارد، اما یکی از موارد مورد علاقه ما مخلوط تخم مرغ و سیب زمینی شیرین است.

فواید تخم مرغ را قبلا گفتیم. فواید سیب زمینی شیرین این است که منبع خوبی برای کربوهیدرات ها، فیبر، پتاسیم، ویتامین A، C، B6 و پروتئین است.علاوه بر این، سیب زمینی فاقد چربی است و مهمتر از همه، هضم آنها برای پامرانین بسیار آسان است.

در واقع، برای پامرهایی که ناراحتی های معده دارند، سیب زمینی شیرین یکی از غذاهای توصیه شده برای تغذیه است تا معده استراحت کند. درست کردن این غذای فوق العاده سالم بسیار آسان است!

1- یک عدد سیب زمینی شیرین را بجوشانید تا نرم شود.

2- بعد از سرد شدن، آن را برش داده و سیب زمینی را در ظرفی بریزید.

3- دو عدد تخم مرغ را در تابه نچسب تفت بدهید. (بهتر است از روغن و سایر چاشنی ها استفاده نکنید، در صورت لزوم فقط خیلی خیلی کم نمک بزنید.)

4- بعد از اینکه تخم مرغ ها هم زده شد، آن ها را با سیب زمینی ها مخلوط کنید.

بیشتر پامرانین ها عاشق این غذای تخم مرغی هستند. می توانید با اضافه کردن مرغ (گوشت سفید پخته یا آب پز) آن را به یک وعده غذایی کامل تبدیل کنید. همزمان میتوانید از سبزیجات مفیدی مانند نخود پخته، هویج و یا لوبیا سبز استفاده کنید.

آیا پوست تخم مرغ برای پامرانین خوب است؟

در حالی که انسان هرگز پوست تخم مرغ را نمی‌خورد، اما ممکن است برای سگ ها مفید باشد. پوست تخم مرغ میتواند به تقویت استخوان ها و به خصوص دندان های پامرانین کمک کند. چون پامرها دندان های نرم و آسیب پذیری دارند، پوست تخم مرغ برای آنها خوب است. اما چطور باید پوست تخم مرغ را به پامرانین بدهیم؟

چگونه باید پوسته تخم مرغ را به پامرانین داد؟

ابتدا باید تخم‌مرغ‌ها را بجوشانید تا از خطر ابتلا به سالمونلا جلوگیری کنید. پس از جوشاندن، باید اجازه دهید تخم‌مرغ‌ها کاملا خشک شوند و سپس با استفاده از آسیاب قهوه یا غذاساز، پوست تخم مرغ را آسیاب کنید.

برای 1 وعده غذایی در روز، نصف قاشق چایخوری را روی غذای روزانه پامرانین خود بپاشید. سعی کنید در ابتدا آن را با غذای سگ ترکیب کنید، چون ممکن است سگ شما دوست نداشته باشد آن را بخورد. این افزودنی آسان به غذای پامرانیان شما به تقویت استخوان ها و دندان ها کمک می کند. به یاد داشته باشید، برای هر غذایی، اعتدال کلید اصلی است.

منبع: www.petpom.com


[ بازدید : 338 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

عنصر گرافیکی برای بهبود طراحی وب شما

شنبه 8 مرداد 1401
17:21
خبرنویس

اگر یک طراح UX/UI مبتدی یا طراح وب هستید، هنوز باید بسیاری از زمینه های تحصیلی مانند روانشناسی، جامعه شناسی، بازاریابی و به خصوص طراحی گرافیک را یاد بگیرید و به آنها نزدیک شوید.

هنگامی که از طراحی گرافیک صحبت می شود، دنیای کاملی از طاقچه های مختلف وجود دارد، مانند لوگوها، کتاب ها، تصاویر، پوسترها و غیره. ما به عنوان موجودات فانی نمی توانیم همه چیز را یاد بگیریم، بنابراین باید کمی تخصص داشته باشیم.

من در دوره کوتاه حرفه‌ای خود بیشتر بر روی وب‌سایت‌ها کار کرده‌ام، و زیباست هر بار که چیزی طراحی می‌کنم، فقط باید به کارهای دیگران نگاه کنم تا الهام بگیرم، به خصوص به دنبال رویکردهای نوآورانه.

طراحی لوگو با بهترین طراحان لوگو

اکنون، می‌خواهم فهرستی از 15 عنصر گرافیکی رایج معاصر را با شما به اشتراک بگذارم که می‌توانید از آن‌ها برای بهبود طراحی وب‌سایت زیبا، با نگاهی به حال و گذشته استفاده کنید.

چرا؟

ایده پشت این کار این است که برای شروع خوب طراحی، باید فهرستی از چیزها را درونی کرده و به خاطر بسپارید: در نهایت همه چیز یک برنامه کاربردی و ترکیبی از ماژول‌های مختلف و عناصر گرافیکی است که با آن‌ها مواجه شده‌اید.

بیا شروع کنیم!

(توجه: بیشتر نمونه های ارائه شده توسط من در طراحی با سرعت بالا در حین نوشتن ساخته شده اند. آنها را برای مفاهیم درجه یک استفاده نکنید. من حدود یک ساعت و نیم برای همه طرح ها وقت گذاشته ام ... بنابراین حدود 5 دقیقه هر یک!)

فصل اول: طرح‌بندی ماکرو

15) نیم صفحه

سفارش طراحی سایت در فریلنس پروژه

بسیار رایج، بسیار ساده، و اغلب برای قهرمانان صفحه فرود استفاده می شود. این به شما امکان می دهد تضاد ایجاد کنید و با لایه ها بازی کنید و توهم عمق را ایجاد کنید.

صفحه قهرمان

صفحه قهرمان با دختر

14) نمای قاب شده

این تکنیک اغلب برای ارائه CTA های حیاتی به روش های فانتزی و به طور کلی وب سایت های رسمی با پیشینه فنی یا تکنولوژیکی استفاده می شود.

شما اساساً منطقه اسکرول را در یک قاب از نمای کامل محدود می‌کنید و هر دو فضای بالا و چپ/راست را حفظ می‌کنید.

قهرمان طراحی مینیمال

13) پیمایش افقی

می تواند بسیار جالب اما ترسناک باشد، و اگر بد ساخته شود، کل تجربه را کاملا خراب می کند.

این را فقط در صورتی انتخاب کنید که واقعاً مطمئن هستید که قرار است چه کاری انجام دهید ... و توسعه دهندگان خوبی دارید.

هرگز از آن در تلفن همراه استفاده نکنید.

طرح اسکرول افقی

12) طرح اریب

فریلنس پروژه سایت دورکاری و فریلنسری

توسعه این می‌تواند کمی سخت‌تر از وب‌سایت‌های معمولی باشد، اما اگر با مفاهیمی مانند ورزش، سرعت، قدرت و به طور کلی برندهایی که با حرکت و انرژی سروکار دارند سر و کار داشته باشید شگفت‌انگیز است.

وب سایت لامبورگینی

وب سایت لامبورگینی

11) شی 3 بعدی پویا

اغلب از این نوع طرح‌بندی برای نوشیدنی‌های انرژی‌زا و محصولات مشابه استفاده می‌شود، جایی که در حالی که یک ویدیو از پیش رندر شده یا یک صحنه سه‌بعدی به عنوان پس‌زمینه کار می‌کند، محتوای پیمایش با آن همگام‌سازی می‌شود.

بسیار قدرتمند است، اما نیاز به کدنویسی جدی دارد.

مفهوم وب سایت سه بعدی

فصل دوم: عناصر گرافیکی منفرد

10) خط

همانطور که در طرح قاب دیده می شود، می توانید از خطوط برای استحکام بخشیدن به طرح خود استفاده کنید. من تقریباً مطمئن هستم که اغلب اتفاق می افتد که طرح های وب شما ... سازماندهی نشده یا بیش از حد "شناور" به نظر می رسند.

امروزه استفاده از خطوط بسیار رایج است، جایی که وحشیگری دوباره جای خود را پیدا کرده است، تا ظاهری سرمقاله و سازمان یافته داشته باشد.

طراحی پروژه لیست وب سایت

9) پیوند پیکان

در سال گذشته، استفاده از فلش به عنوان پیوند بسیار مرسوم است. مشابه خط، یک عنصر گرافیکی است که معمولاً در طراحی های رسمی، سازمان یافته و مینیمال استفاده می شود.

می توانید تصویر قبلی آن را ببینید.

8) خیمه شب بازی

این عنصر خاص در گذشته طراحی وب "ممنوع" شده بود زیرا بسیاری آن را آزاردهنده و خواندن آن سخت می دانستند. در دو سال گذشته، خیمه شب بازی ها به عنوان یک عنصر تزئینی برای وب سایت های پیمایش حرکت دوباره شکوه خود را پیدا کردند.

می توانید از آنها برای نشان دادن کلمات کلیدی استفاده کنید، اما بدون محتوای معنی دار.

طراحی خیمه شب بازی

وب سایت شیفت

7) قهرمان پر هرج و مرج محور

من از سال 2021 شروع به دیدن این روند کردم: از یک قهرمان افقی در مرکز تشکیل شده است که در آن از فونت ها، حروف چاپی و تصاویر نامناسب استفاده شده است.

طراحی این مفهوم بسیار سخت است زیرا شکستن دستورالعمل ها می تواند منجر به نتایج نامناسب شود.

طراحی صفحه فرود قهرمان

نمونه ساخته شده توسط من

طراحی صفحه فرود قهرمان

مثال توسط GSoft

6) تصویر سنگ قبر

باز هم، یک عنصر گرافیکی بسیار جدید. این شامل یک تصویر با شعاع های حاشیه بالایی است که ویرایش شده اند تا ترکیب بندی کامل مانند سنگ قبر به نظر برسد.

وب سایت مفهومی طراحی قهرمان معاصر

مفهومی توسط Halo UI/UX

5) کارت نامناسب

یکی از عناصر گرافیکی مورد علاقه من، کارت اشتباه است. این نوع کارت‌ها که هم در سبک‌های غیررسمی و هم در سبک‌های ظریف استفاده می‌شوند، متن را تا حدی در خارج از پس‌زمینه شناور می‌کنند و جلوه عمق خوبی ایجاد می‌کنند.

وب سایت طراحی کارت

وب سایت طراحی کارت

نمونه از وب سایت ChercheSusan

4) منوی همبرگر

این یک عنصر بحث برانگیز است. از آنجایی که در صورت وجود، نمی توانید فوراً منو را ببینید، اگر به تعامل سریع با کاربر نیاز دارید، نباید از آن استفاده کنید. اگر در عوض مطمئن هستید که انتخاب خوبی است، آن را آزمایش کنید.

منوی سنتی همبرگر از 3 خط مساوی تشکیل شده است، اما ده ها همبرگر مختلف وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

طراحی منوی همبرگر

3) شکل باهاوس

اگر تا به حال پوسترهای قدیمی باهاوس را دیده اید، احتمالاً طرح های اشکال مختلف با رنگ های روشن را دیده اید.

این شکل

میمون‌ها معمولاً با مستطیل‌هایی با حداکثر شعاع حاشیه در رئوس خاص ساخته می‌شوند و اکنون در طراحی وب بسیار رایج هستند. بیایید چند نمونه را ببینیم.

مفهوم طراحی وب باهاوس

مفهوم طراحی وب باهاوس

وب سایت نمونه توسط Sinx

2) متن چرخانده شده

در پوسترهای طراحی گرافیک بسیار رایج است، متن چرخانده شده بسیار زیباست و می تواند ظاهری ویرایشی به وب سایت شما بیاورد. مراقب باشید: این متن مانند خیمه شب بازی قابل استفاده نیست، بنابراین فقط برای تزئین از آن استفاده کنید.

وب سایت طراحی مینیمال بروتالیستی

1) مکان نما متحرک

به لطف جاوا اسکریپت، می توانید اشیاء را با استفاده از موقعیت موس خود متحرک کنید. این یک راه عالی برای اضافه کردن نشانگرهای سفارشی، مانند دایره ها یا شکل های پیچیده تر است.

این نوع مکان‌نما همچنین می‌تواند حاوی متنی باشد که هنگام شناور کردن ظاهر می‌شود.

وب سایت طراحی مینیمال

نتیجه گیری

در اینجا فهرستی از عناصری دارید که در طراحی وب معاصر بسیار رایج هستند، که می توانید از آنها استفاده کنید اما مهمتر از آن در طرح ها و مفاهیم خود ترکیب کنید.

بدیهی است که همه آنها با هر نوع سبک و پیامی کار نمی کنند، بنابراین باید به دقت درک کنید که آیا استفاده از آنها درست است یا خیر.

حالا این به شما بستگی دارد، آیا عناصر مد روز دیگری را پیدا کرده اید یا متوجه شده اید؟


[ بازدید : 15192 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنویس است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار عطر مردانه اورجینال انجام پروژه متلب نمای چوبی چوب نما مشاور گروپ لیزر فوتونا اسپیس تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]